Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5079
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łatają dziury (prowizorycznie)

Sobota, 19 stycznia 2019, 6:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 11:16
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Łatają dziury (prowizorycznie)
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
– Na ulicach w całym mieście jest pełno dziur, a na niektórych można sobie koła samochodu pourywać – skarży się pan Daniel z Jeleniej Góry, który pracuje jako kurier. – Na ulicy Wolności jest taka wyrwa w jezdni, że jak się ktoś zagapi i w nią wjedzie, to już w niej zostanie – dodaje pan Zygmunt z Cieplic. Czy ktoś zamierza się tym zająć, a jeśli tak to kiedy? – pytają zmotoryzowani.

Obecnie łatanie dziur już trwa, ale - jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Cezary Wiklik - są to działania doraźne i prowizoryczne. Co to znaczy?

W tym roku, mimo relatywnie łagodnej zimy, ze względu na wahania temperatur w granicach +4 i -4 stopnie Celsjusza, tych dziur jest znacznie więcej na drogach, niż w latach minionych – wyjaśnia Cezary Wiklik. – okazuje się bowiem, że takie ciągłe skoki temperatur są dla nawierzchni bitumiczno – betonowej zabójcze. Zwłaszcza dla powierzchni porowatych, a takie są właśnie jezdnie w celu lepszej przyczepności. Ponieważ tych dziur jest tak dużo, firmy zajmujące się uzupełnianiem nawierzchni, nie wycinają już ubytków w drogach, ale wysuszają dziury i zalewają je asfaltem. Są to działania prowizoryczne, ale wykonywane w celu poprawy jakości tych ulic. Natomiast późną wiosną drogi te będą właściwie remontowane – dodaje C. Wiklik.

Pod lupę drogowcy mają wziąć przede wszystkim główne ciągi, a więc ulice: Wolności, Jana Pawła II, Konstytucji 3 Maja, ale nie tylko.

Drogowcy mają zlecone usunięcie konkretnych ubytków na konkretnych ulicach, ale mają też powiedziane, że jeśli po drodze zauważą inne dziury w innych miejscach, to też mają je usunąć – dodaje C. Wiklik.

Prace mają potrwać do czasu usunięcia wszystkich większych dziur. Póki co, nie wiadomo ile to będzie kosztowało, bo nie ma żadnego limitu na ten cel. Wiadomo natomiast, że - jak w latach poprzednich - zajmuje się tym Kółko Rolnicze Siedlęcin.

Twoja reakcja na artykuł?

12
28%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
11
26%
Złości
17
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group