Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6421
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Łapówkarze sami chcą kary

Środa, 30 lipca 2008, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Łapówkarze sami chcą kary
Fot. Archiwum
Lekarz i jeden z właścicieli szkół jazdy chcą dobrowolnie poddać się karze za wystawianie „lewych” zaświadczeń lekarskich oraz za przyjmowanie łapówek. To jeden z wątków afery w jeleniogórskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Wspomina o tym środowa Polska Gazeta Wrocławska. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze właśnie zakończyła śledztwo we wspomnianej sprawie. Oskarży lekarza o poświadczenie nieprawdy i wypisywanie zaświadczeń o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami kandydatom na kierowców, których nie widział na oczy. Dostawał za to od 50 do 100 złotych. Z kolei właściciel jednej ze szkół jazdy nawiązał kontakt z doktorem łapówkarzem i jego „usługę” proponował kursantom.

Dwaj panowie przyznali się do winy. Oskarżeni sami chcą poddać się karze i mogą zostać skazani bez procesu. Prokurator chce dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat dla medyka oraz półtora roku w celi dla właściciela szkoły jazdy. Lekarza miałby też obowiązywać pięcioletni zakaz pracy przy wydawaniu zaświadczeń, trzy tysiące złotych grzywny i zwrot łapówek. Właściciel szkoły jazdy miałby zostać ukarany grzywną w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Sprawa tyczy kilku innych osób, w tym egzaminatora z WORD, ale nie przyznały się do winy. Ich proces ma rozpocząć się wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group