Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9576
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Language Show – Pokaż Język w Szkole 707!

Wtorek, 16 kwietnia 2013, 8:05
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2013, 7:51
Autor: Szkoła 707
Region: Language Show – Pokaż Język w Szkole 707!
Fot. Szkoła 707
W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Karpaczu odbył się wczoraj (15. kwietnia) powiatowy konkurs z języka angielskiego „707 Language Show – Pokaż język z 707”. Honorowy patronat nad konkursem objęła dr Beata Telążka, Kierownik Zakładu Filologii w KPSW w Jeleniej Górze.

Ideą konkursu było motywowanie uczniów do nauki angielskich idiomów oraz zgłębienie kultury krajów europejskich. W konkursie udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kowarach, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie, Zespół Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa w Karpaczu, Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Mysłakowicach oraz Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jeleniej Górze.

Konkurs rozpoczął się prezentacją multimedialną na temat etymologii wybranych idiomów oraz przedstawieniem pt. „Hansel and Gretel” przygotowanym przez uczniów uczęszczających na warsztaty teatralno-muzyczne w Szkole 707. Następnie uczniowie i nauczyciele mogli skosztować tradycyjnej kuchni hiszpańskiej, francuskiej, polskiej.

Sam konkurs składał się z pięciu zadań i wymagał od uczestników doskonałej znajomości kilkudziesięciu idiomów. Dodatkowo każdy z uczestników przygotował plakat ilustrujący dowolnie wybrany idiom. - Cieszymy się, że idiom „it’s all Greek to me” był uczniom znany jedynie na potrzeby konkursu a wnioskując po doskonałym przygotowaniu uczniów można stwierdzić, że „where’s the will, there’s a way” - piszą organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
780
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group