Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8737
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laba przed wakacjami

Środa, 14 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 czerwca 2006, 9:22
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Laba przed wakacjami
Fot. Archiwum
Przed mieszkańcami kolejny długi weekend. W czwartek przypada Boże Ciało.Będą utrudnienia w ruchu. W piątek część instytucji będzie miała wolne.

W związku z tradycyjnymi procesjami z okazji Bożego Ciała będą kłopoty komunikacyjne w centrum Jeleniej Góry.
Procesja wiernych, która będzie się zatrzymywała przy ołtarzach urządzonych w kilku miejscach, przejdzie od kościoła św. Erazma i Pankracego do świątyni pw. Matki Boskiej Królowej Polski i Świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Morcinka.

– W godz. 11 – 13 będą ograniczenia w ruchu od placu Niepodległości przez ulicę Korczaka, Wolności, Wyspiańskiego oraz Morcinka – informują policjanci. Funkcjonariusze będą wskazywać kierowcom objazdy.
– Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza tam, gdzie procesje nie będą ochraniane przez policjantów – apeluje podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Na wspomnianym odcinku będą też zakłócenia w kursowaniu miejskich autobusów, które w czwartek będą jeździły zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy.

Z kolei w piątek, 16 czerwca, pojazdy MZK, będą kursowały tak, jak w okresie ferii i wakacji. – Zostaną zawieszone kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą U – zapowiada Leszek Chmielewski z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Podczas przedłużonego weekendu będzie można normalnie robić zakupy w hipermarketach. W czwartek nieczynne będą branżowe sklepy w centrum miasta.

Sprawy urzędowe będzie można w piątek załatwić normalnie: pracował będzie urząd miejski oraz starostwo. Nieczynne będą sądy i prokuratura, które ten dzień odpracują w sobotę, 24 czerwca. W piątek dzień wolny będzie także w placówkach oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group