Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5803
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kwadrat chce dawnego blasku

Niedziela, 13 lipca 2008, 7:51
Aktualizacja: 7:51
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Kwadrat chce dawnego blasku
Fot. TEJO
Budynek Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 przeczy swoim wyglądem temu, co taka placówka powinna sobą prezentować. Od 23 lat nie był odnawiany i wygląda koszmarnie. Ma to się zmienić. Czy wrócą czasy, kiedy w klubie „Kwadrat” tętniło życie kulturalne.

Właśnie 23 lata temu zrobiono w tym obiekcie powierzchowną renowację, w ramach której odmalowano wnętrza, odremontowano toalety i położono nową elewację w kolorze zielonym, czyli nadziei, ale do tej pory ściany mocno zszarzały i straszą swoim zapyziałym wyglądem.

To nieprzyjemne wrażenie potęguje wygląd markiz, również kiedyś w zielonym kolorze, które dodatkowo uświetniły kolorystycznie gołębie, wiadomo czym. Jedną z markiz skradli niedawno złodzieje złomu i nieźle się obłowili, bo to było kilkadziesiąt kg cennego złomu.

Pozostałe markizy zostaną zdjęte i wyczyszczone. Kiedy się pojawią na froncie tego obiektu, dopiero będą razić świeżością w kontraście ze starą elewacją. Jednak jest szansa na to, że cały obiekt będzie odnowiony kosztem 10 mln zł. Stanie się tak, bo JCK opracowuje projekt remontu, w ramach którego powstanie supernowoczesny budynek przystający do obecnych i przyszłych potrzeb nowoczesnego domu kultury.

Przebudowane będzie wejście główne, parterowy hall oraz dawna kawiarnia (właśnie „Kwadrat”) na parterze. Wyremontowane zostaną pokoje na pierwszym piętrze oraz sala widowiskowa, gdzie starszą duchy z PRL, a szczególnie nieprzyjemny zapach z zakurzonych foteli z ubiegłego wieku.

Cały budynek będzie klimatyzowany. I choć brzmi to zbyt optymistycznie, to można wierzyć, że złożony przez JCK w styczniu przyszłego roku projekt remontu będzie zrealizowany, bo zyskał wsparcie władz miasta, które o odpowiednie fundusze wystarają się w Unii Europejskiej. Obecny JCK będzie się nazywał Euroregionalne Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group