Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3254
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kurs samoobrony dla pań zakończony

Sobota, 11 czerwca 2016, 8:48
Aktualizacja: Sobota, 18 czerwca 2016, 13:31
Autor: 112
Jelenia Góra: Kurs samoobrony dla pań zakończony
Fot. Archiwum Policji
W czwartek (9.06) w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się zakończenie kursu samoobrony dla kobiet realizowanego w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem była policja jeleniogórska oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jelenia Góra.

Uczestniczki, które dotrwały do końca kursu otrzymały certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Wręczył je w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Szczurowski, w obecności st. sierż. Marcina Nowosielskiego oraz sierż. sztab. Krzysztofa Karkowskiego, asp. sztab. Marcina Maciejewskiego, sierż. Beaty Sosulskiej-Baran oraz podinsp. Małgorzaty Gorzelak.

Zajęcia praktyczne odbywały się w sali gimnastycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. W ramach kursu odbyły się również zajęcia z psychologiem policyjnym, prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Po raz pierwszy wprowadzono zajęcia z pierwszej pomocy.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie w jesienią tego roku odbędzie się jego kolejna edycja – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group