Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10259
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kuracjusze głównie z ZUS–u

Sobota, 16 stycznia 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Kuracjusze głównie z ZUS–u
Fot. TEJO
Renciści mają znacznie większe szanse na rehabilitację u cieplickich wód niż zwykli emeryci i ludzie, którzy po prostu chcą podreperować zdrowie. Choć Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał w tym roku mniejsze pieniądze dla uzdrowisk, cieplicka placówka nie jest zagrożona. Zarządcy przewidzieli sytuację i pozyskali więcej kuracjuszy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W tym roku przyznano ogólnie 140 milionów złotych mniej na lecznictwo uzdrowiskowe niż w ubiegłym. Na terenie Polski działają 44 uzdrowiska, wiele z nich przeżywa obecnie poważne kłopoty finansowe. Cieplicki zdrój ma o 18% mniejszy kontrakt z NFZ niż w ubiegłym roku. Klęski jednak nie będzie.

– Udało nam się pozyskać więcej kuracjuszy z ZUS-u, dzięki czemu nasza sytuacja nie jest najgorsza. Natomiast styczeń zawsze jest ciężkim miesiącem, bo przyjeżdża mniej osób skierowanych przez NFZ. Wykorzystujemy więc ten miesiąc na urlopy i prace remontowe – mówi Robert Moskwa, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży Uzdrowiska Cieplice Sp. z o. o. Obecnie modernizowany jest Pawilon Marysieńka m. in. remontowane są pokoje i wymieniane drzwi.

Uzdrowisko Cieplice zarabia więc obecnie na kuracjuszach z ZUS-u, NFZ-u i indywidualnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby zwalniania pracowników albo zamykania któregoś z obiektów. Dochody placówki w tym roku będą najprawdopodobniej mniejsze o około milion złotych niż w ubiegłym roku. Nie ma jednak zagrożenia, że uzdrowisko popadnie w tarapaty finansowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group