Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8107
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kuracja dla uzdrowiska

Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:11
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kuracja dla uzdrowiska
Fot. rylit
Możliwość wyburzenia niektórych zabytków w Cieplicach zakładają plany zagospodarowania przestrzennego uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Jej mieszkańcy mogą się temu sprzeciwić.

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Architektury Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, każdy mieszkaniec miasta będzie mógł zapoznać się z planem zagospodarowania uzdrowiska.

Plan zakłada nie tylko remonty ulic, między innymi: Ceglanej, Cervi, Cieplickiej, Dolnośląskiej, Dworcowej, Jagiellońskiej, Lubańskiej, Podgórzyńskiej, Marysieńki Sobieskiej, Sobieszowskiej, Staromiejskiej oraz Źródlanej.

Z Cieplic mogą też zniknąć obiekty zabytkowe, w których kiedyś mieściła się restauracja i browar na rogu Cieplickiej i Rataja. Po zatwierdzeniu projektów, inwestorzy będą mieli możliwość zburzenia tych obiektów, w których jeszcze jakiś czas temu mieściła się zlikwidowana szkoła przy dawnych zakładach „Fampa”.

Niedawno plany zostały przedstawione Stowarzyszeniu „Miłośnicy Cieplic”. Ciepliczanie cieszą się, że drogi zostaną wyremontowane do 2007 roku. Ale ubolewają, że poza strefą ochrony znalazł się pałac Schaffgotschów, siedziba filii Politechniki Wrocławskiej. Zgodnie z propozycją planistów, w jego pobliżu będzie można coś zbudować.

Dowiedzieliśmy się także, że na niezabudowanej przestrzeni blisko wałów przeciwpowodziowych, która została sprzedana pewnemu inwestorowi, może powstać, na przykład, duży sklep.

Urzędnicy przypominają, że o tym, co będzie w Cieplicach, mogą wypowiedzieć się wszyscy jeleniogórzanie. Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta udostępni plany. Będzie je można oglądać w pokoju nr 48 w magistracie przy ul. Sudeckiej 29.

Ważne jest zdanie mieszkańców, zanim rada miejska ten plan zatwierdzi. Rajcy będą mieli okazję zapoznać się z uwagami mieszkańców zanim podniosą rękę na „tak”.

Później potencjalni inwestorzy będą mogli burzyć i budować w Zdroju to, co chcą. Rzecz jasna – zgodnie z założeniami planu.

Z kolei członkowie Stowarzyszenia „Miłośnicy Cieplic” mają spotkać się w poniedziałek z nowym wojewodą dolnośląskim Krzysztofem Grzelczykiem. Ciepliczanie dowiedzą się, między innymi, co wojewoda zamierza uczynić z rozsypującym się budynkiem budynkiem dawnego szpitala przy ulicy Jagiellońskiej. Spotkanie zaplanowano na godz. 19 w cieplickim hotelu Śnieżka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1290
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group