Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7719
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kultura terapeutycznie

Poniedziałek, 30 listopada 2015, 8:50
Aktualizacja: 11:18
Autor: Katarzyna Ryś
Jelenia Góra: Kultura terapeutycznie
Fot. Archiwum
Jeleniogórskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym "Teatr na Progu" jest uczestnikiem Programu Kultura Dostępna współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach Programu realizowany jest projekt "Kultura terapeutycznie (...)", podczas którego w różnego rodzaju placówkach terapeutycznych i resocjalizacyjnych na terenie województwa dolnośląskiego organizowane są dwa spektakle autorstwa Mirosława Samsela - dyplomowanego aktora i reżysera oraz prezesa Teatru na Progu,. Są to m. in. monodram pt.: "Czułem się dobrze tylko w górnych sytuacjach" na motywach "Upadku" Alberta Camusa oraz "Tryptyk Rzymski" Karola Wojtyły.

Spektakle odbyły się już w takich placówkach jak m.in.: Zespół Placówek Resocjalizacyjno- Wychowawczych w Szklarskiej Porębie, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Jeleniej Górze, Areszt Śledczy w Jeleniej Górze, Ośrodek Leczenia Uzależnień MONAR Czerwony Dworek w Mysłakowicach, Schronisko dla osób Bezdomnych w Bolesławcu oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mysłakowicach.

Wszystkich zainteresowanych spektaklami zapraszamy na otwarte przedstawienie, które odbędzie się w Domu "7 Marzeń" (Sala Widowiskowa) przy ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze 8 grudnia o godzinie 17.00 (oczywiście wstęp wolny) – zachęcają do udziału organizatorzy projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group