Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5325
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kultowe bryki pod Ratuszem

Sobota, 2 lipca 2011, 18:00
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2011, 8:00
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Kultowe bryki pod Ratuszem
Fot. Petr
Dzisiaj na Rynek uroczyście zajechały pojazdy z duszą wielu marek: przedwojenne modele Mercedesa czy Forda, leciwe Skody, Citroeny, BMW, Fiaty, Renaulty i Ople. W gronie niecodziennie widzianych pojazdów, nie zabrakło też Syreny 105, która wzbudziła nie lada zainteresowanie wśród obserwatorów.

– Kultowe bryki zajechały pod budynek jeleniogórskiego Ratusza w ramach siódmego z kolei rajdu starych samochodów Świeradów-Wrocław. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć ok. 50 aut co najmniej nietuzinkowych, począwszy od przedwojennych perełek, poprzez młodsze modele sportowe, ciężarowe i inne. Co ważne, nasz rajd to impreza międzynarodowa: biorą w niej udział ekipy z Niemiec, Czech, a także Australii. Prócz europejskich pojazdów, do rajdu przystąpiły również oryginalne, amerykańskie Cadillaki. Słowem, można było rzucić okiem na naprawdę fajne „zabawki” – mówił nam Zbigniew Szereniuk, miłośnik starych samochodów, członek Izerokarkonoskiego Klubu Auto Retro, współorganizator imprezy i były zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Podczas przystanku na trasie Świeradów-Wrocław, który „zrobili sobie” dziś kierowcy oldtimerów była okazja nie tylko obejrzeć z zewnątrz ale i wsiąść do pojazdów na co dzień niekursujących po miejskich ulicach. W tym także do wyjątkowo zadbanej Syreny 105, która – jak się okazuje – cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników starych samochodów i dużym zainteresowaniem w gronie obserwatorów.

Pomimo niekorzystnej aury, zimnego wiatru i silnych opadów deszczu, które dotknęły dzisiaj Jelenią Górę i okolice zainteresowanie oldtimerami było dość spore. Najciekawsze pojazdy pucharami za wygląd i oryginalność wyróżnił prezydent miasta Marcin Zawiła.

O wydarzeniu informowaliśmy wczoraj:

https://www.jelonka.com/34792

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group