Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8846
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kulkami do boju

Niedziela, 16 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 29 września 2006, 15:15
Autor: Rafa
Jelenia Góra: Kulkami do boju
Fot. goral
Na basenie przy ulicy Sudeckiej odbył się w niedzielę turniej bocce. Większości kibiców zapewne ta nazwa nic nie mówi. Niewielu z nich wie o tym, że pod względem popularności wśród sportów wypoczynkowych ta gra zajmuje drugie miejsce. Znana jest jako pétanque lub boules we Francji lub bocce – we Włoszech. Polega na celnym trafianiu kulką w kulkę.

Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn. Zagrały one systemem każdy z każdym. Ekipy składały się z dwóch osób. Grę rozpoczął zawodnik, który w wyniku losowania miał prawo wyrzucić mniejszą kulkę, zwaną pallino.

Potem zespoły wyrzucały większe kule, zwane bocci, tak aby znalazły się jak najbliżej pallino. Po serii czterech rzutów ze strony obu drużyn, kula tego zespołu, która znajdowała się najbliżej pallino dawała swojej drużynie punkt.

Zawodnicy grali do trzynastu punktów. Za wygraną partię, przypadały dwa punkty, natomiast za przegraną jeden punkt. Zawody odbywały się w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.

Niestety, nie dopisali kibice. Jedynymi, którzy oglądali zmagania zawodników, byli nielicznie tego dnia zgromadzeni na basenie kąpielowicze.

Poniżej przedstawiamy tabelę końcową niedzielnych zawodów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
884
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group