Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3246
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zwyciężył w konkursie wiedzy o Sejmie?

Sobota, 18 listopada 2017, 7:54
Aktualizacja: 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kto zwyciężył w konkursie wiedzy o Sejmie?
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych odbył się konkurs wiedzy o Sejmie, który adresowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie jeleniogórskiego „Żeroma”, którzy zajęli całe podium.

Już po raz drugi konkurs wiedzy o Sejmie organizuje Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, a patronat nad nim objął Marszałek Sejmu, który ustanowił pierwszą nagrodę (notebook), odbiorniki od Kancelarii Sejmu, a posłanka Zofia Czernow dołożyła 8 egzemplarzy Konstytucji RP, rocznik statystyczny oraz dwa albumy o Jeleniej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali też materiały o Sejmie i drobne pamiątki.

W naszym regionie takie konkursy odbyły się wczoraj w Jeleniej Górze i w Bolesławcu. W zmaganiach w ZSE-T wzięli udział uczniowie ze wszystkich jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych, a także ze szkół średnich z Kowar, Karpacza i Szklarskiej Poręby. W pierwszej części odbył się wykład, z którego wiedza mogła się przydać młodzieży w drugiej części – konkursowej. - Ta wiedza jest bardzo ważna dla każdego człowieka, szczególnie dla klas maturalnych – podkreśliła Zofia Czernow.

- Uczniowie klas maturalnych mają przedmiot Wiedza o społeczeństwie i wybraliśmy najlepszych. Wiedza o Sejmie jest ogromnie potrzebna. Jest to czas, kiedy nasz kraj przezywa zawirowania różnie postrzegane i warto wiedzieć jakie są zasady funkcjonowania państwa – podkreśliła Joanna Marczewska, dyrektorka ZSE-T.

Największą wiedzą wykazała się Paulina Wielogórska, drugie miejsce zajął Maciej Kopczyński, a trzecie Kaja Czerkiewska (wszyscy ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group