Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8749
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto zwycięży batalię o parkomaty

Środa, 5 maja 2010, 7:58
Aktualizacja: Czwartek, 6 maja 2010, 7:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto zwycięży batalię o parkomaty
Parkingowi popracują dłużej niż pierowotnie planowano.
Fot. TEJO
Firma, która złoży ofertę z najniższą ceną i wygra ogłoszony przez urząd miasta przetarg, będzie miała za zadanie urządzenie i wyposażenie Strefy Płatnego Parkowania w minimum 38 nowych parkomatów i innych urządzeń. Zaczną one działać od początku września.

Zwycięska firma będzie prowadziła też dozór techniczny i administracyjny oraz kompleksowy serwis, pobieranie opłat, rozliczanie tych przychodów i przekazywanie ich miastu. Ponadto wykonawca będzie kontrolował płacenie przez kierowców ustalonych opłat. Do jego zadań będzie należało też zorganizowanie, wyposażenie i poprowadzenie biura obsługi klienta.

Firmy, które zamierzają złożyć swoje oferty muszą wykazać się odpowiednimi uprawnieniami, wiedzą i doświadczeniem. Muszą też udokumentować, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonywały minimum jedną usługę o podobnym charakterze i kosztach czyli administrowanie strefą płatnego parkowania o minimalnej liczbie 350 szt. płatnych miejsc parkingowych.

Parkomaty będą obsługiwały około 380 wyznaczonych obecnie miejsc parkingowych około 150 nowych miejsc do parkowania. Otwarcie ofert odbędzie się w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ul. Sudeckiej 29 14 czerwca o godzinie 10.30.

Parkomaty zastąpią wiec obecnych parkingowych od 1 września. Najpewniej miasto przedłuży umowę z firmą Simet, której około dwudziestu pracowników obecnie pobiera opłaty za parkowanie w mieście. Obecna umowa wygasa 31 maja.
– Wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie na publikacje w dzienniku urzędowym uchwały i procedura wyboru dostawcy i zorganizowania obsługi, spowoduje, że będziemy musieli przesunąć termin instalacji parkomatów w Jeleniej Górze.

– Ogłaszanie nowego przetargu na obsługę parkingów na miesiąc czy dwa wydaje się być niecelowe, wobec czego przedłużalibyśmy na ten okres umowy, a jeżeli okaże się to niemożliwe będziemy musieli zorganizować to w inny sposób lub w ostateczności odstąpić od pobierania opłat – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Umowa miałaby być przedłużona z Simetem do końca sierpnia. Miasto nie chce bowiem wprowadzać parkomatów w mieście na okres wakacji. Zgodzili się na to radni na ostatnim posiedzeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group