Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4601
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zrobi w końcu projekt rozbudowy lotniska?

Poniedziałek, 28 lipca 2014, 7:54
Aktualizacja: Wtorek, 29 lipca 2014, 7:32
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto zrobi w końcu projekt rozbudowy lotniska?
Fot. Angela
Po unieważnieniu w kwietniu br. przetargu na projekt budowy pasa startowego oraz modernizacji jeleniogórskiego lotniska, Miasto po raz kolejny poszukuje wykonawcy tego zadania. Poprzednim razem złożone oferty były zbyt drogie – na ten cel Jelenia Góra otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego 150 tys. zł. Czy tym razem przetarg będzie skuteczny?

Jak mówił wiceprezydent Jerzy Łużniak, projekt budowy pasa i modernizacji lotniska musi powstać jeszcze w tym roku, bo przyznane pieniądze trzeba wydać do końca grudnia. Dlatego w przetargu termin wykonania projektu i kosztorysu określono na 28. listopada br., a termin składania ofert na 30. lipca br.

W ramach tego zadania ma powstać projekt rozbudowy lotniska w Jeleniej Górze m.in. o pas startowy z zapleczem, które umożliwią przyjmowanie dwusilnikowych samolotów pasażerskich o ciężarze do 10 tys. kg i przewożących do 19 osób. Zgodnie z założeniami przetargu, rozbudowa lotniska ma obejmować budowę utwardzonej drogi startowej o długości ok. 900 m i szerokości ok. 30 m, budowę drogi kołowania, miejsca postoju samolotów oraz kontenerowej stacji paliw o pojemności 20 tys. litrów. Projekt ma zakładać również dostosowanie lotniska do wymagań Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego, co umożliwi wykorzystanie lotniska dla ruchu międzynarodowego.

Jak zapewniał w maju br. członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj na samą budowę pasa startowego pieniądze mają się pojawić w programie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Jeleniogórskiej. Rozbudowa jeleniogórskiego lotniska jest bowiem ważna dla całego regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group