Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto zniszczył drzewa w cieplickim parku

Wtorek, 7 czerwca 2011, 11:20
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2011, 8:27
Autor: AWSM
JELENIA GÓRA: Kto zniszczył drzewa w cieplickim parku
Fot. AWSM
Nieznani jak dotąd sprawcy odarli z kory pnie kilku drzew w Cieplicach. Aktu wandalizmu dokonali prawdopodobnie pijani młodzi mężczyźni o nieustalonej tożsamości.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy od anonimowego mieszkańca, który jednak nie widział kto dopuścił się tego czynu. Wcześniej strażnicy patrolujący ten teren sporządzili dokumentację miejsca zdarzenia oraz rozpytali w sprawie okolicznych mieszkańców – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Z ustaleń wynika, że bezpośrednio przed zajściem grupa młodzieży piła w tym miejscu alkohol. Mocno pijani młodzi mężczyźni zaczęli wyładowywać swoją złość na okolicznych drzewach.

To nie pierwszy przypadek zniszczenia mienia w centrum Cieplic w tym roku. Przedwczoraj nieznani sprawcy złamali znak drogowy przy ulicy Kubusia Puchatka. Już kilkanaście miejsc zostało zniszczonych przez pseudo „graficiarzy” malujących nawet pomniki i tablice pamiątkowe. Do tego dochodzą zniszczenia ławek, koszy na śmieci i innego sprzętu wzdłuż placu Piastowskiego i ulic przyległych.

Większość tych czynów jest dokonywana przez osoby nietrzeźwe. Dodatkowo osoby te, w miejscach gdzie spożywają alkohol, pozostawiają po sobie butelki, puszki i inne nieczystości. Straż Miejska przypomina, że za wszystkie te wykroczenia będzie karała mandatami bądź sporządzała wnioski do sądu a w przypadku zniszczenia mienia sprawa będzie kierowana do policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group