Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6742
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto zmieni oblicze SP nr 13? Jest czworo odważnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 września 2010, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: Angela
Fot. TEJO
Cztery osoby zgłosiły swoje kandydatury na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Chcą odbudować zaufania rodziców oraz przywrócić harmonijne funkcjonowanie szkoły. W miniony poniedziałek minął termin składania dokumentów. Obecnie trwa procedura konkursowa. Nowego szefa placówki poznamy z końcem września.

W miniony czwartek na konkurs na nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze nie płynęła żadna oferta. Kandydaci złożyli dokumenty w ostatnich dwóch dniach. Teraz zamknięte w dalszym ciągu koperty czekają na powołanie komisji przetargowej, w skład której wejdą przedstawiciele organu prowadzącego, grona pedagogicznego czy rady szkoły i rodziców. Łącznie około ośmiu – dziewięciu osób. Komisja zapozna się ze złożonymi dokumentami i wybierze najlepszego.

– Mam nadzieję, że do konkursu przystąpiły wartościowe osoby i będziemy mieli z kogo wybierać. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest wstępnie na 27 września br. kiedy poznamy nowego dyrektora placówki – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jak mówią władze miasta, na to stanowisko potrzebna jest osoba ciesząca się autorytetem w środowisku, która będzie potrafiła scalić rozdartą placówkę i odbudować zaufanie rodziców i otoczenia. Dodatkowo kandydaci musieli wykazać się m.in. dyplomem nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, pięcioletnim stażem pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego, zaświadczeniem o niekaralności i odpowiednim stanie zdrowia koniecznym do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym.

Była szefowa szkoły została zwolniona z funkcji dyrektora dyscyplinarnie za niezgodne z prawem zastępstwa, ruch personelu w szkole oraz pracę poza Szkołą Podstawową nr 13 w czasie pełnienia obowiązków i godzin pracy w „trzynastce”. Obecnie pełniącą obowiązki dyrektor SP nr 13 jest Lucyna Hładij.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kam 15-09-2010 14:32
no to czekamy.....
~Edycia 15-09-2010 19:25
mam nadzieje że będzie wreszcie godna tego stanowiska osoba.
~Jarred 16-09-2010 0:41
ak mówią władze miasta, na to stanowisko potrzebna jest osoba ciesząca się autorytetem w środowisku, która będzie potrafiła scalić rozdartą placówkę i odbudować zaufanie rodziców i otoczenia. Dodatkowo kandydaci musieli wykazać się m.in. dyplomem nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, pięcioletnim stażem pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego. A MOŻE MENADŻER PO PROSTU !!!! Czasami śmieszą mnie te wymagania. Jeżeli ktoś potrafi zarządzać to nie jest ważne jaka branża !!! W Polsce jest jednak inaczej. Kto da gwarancje ,że będąc nauczycielem poradzi sobie z placówką oświatową ??? Kto ???? Znów wybór z nadania .......................................
~............ 16-09-2010 7:52
Tym nauczycielom to się we łbach już poprzewracało i tej całej oświacie. A ciekawe, kto się taki znajdzie, kto się cieszy autorytetem w tym ich "środowisku"... Najlepiej, jakby dali takiego, co to weźmie wszystko za twarz i zrobi porządek. Oni są od uczenia, a nie od cackania się z nimi, a autorytet to wszyscy powinni mieć wśród uczniów, a nie wśród siebie samych. Takie jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji ci nauczyciele. Autorytetów im się zachciewa. Też coś...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group