Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7058
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto zmieni oblicze SP nr 13? Jest czworo odważnych

Środa, 15 września 2010, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto zmieni oblicze SP nr 13? Jest czworo odważnych
Fot. TEJO
Cztery osoby zgłosiły swoje kandydatury na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Chcą odbudować zaufania rodziców oraz przywrócić harmonijne funkcjonowanie szkoły. W miniony poniedziałek minął termin składania dokumentów. Obecnie trwa procedura konkursowa. Nowego szefa placówki poznamy z końcem września.

W miniony czwartek na konkurs na nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze nie płynęła żadna oferta. Kandydaci złożyli dokumenty w ostatnich dwóch dniach. Teraz zamknięte w dalszym ciągu koperty czekają na powołanie komisji przetargowej, w skład której wejdą przedstawiciele organu prowadzącego, grona pedagogicznego czy rady szkoły i rodziców. Łącznie około ośmiu – dziewięciu osób. Komisja zapozna się ze złożonymi dokumentami i wybierze najlepszego.

– Mam nadzieję, że do konkursu przystąpiły wartościowe osoby i będziemy mieli z kogo wybierać. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest wstępnie na 27 września br. kiedy poznamy nowego dyrektora placówki – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jak mówią władze miasta, na to stanowisko potrzebna jest osoba ciesząca się autorytetem w środowisku, która będzie potrafiła scalić rozdartą placówkę i odbudować zaufanie rodziców i otoczenia. Dodatkowo kandydaci musieli wykazać się m.in. dyplomem nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, pięcioletnim stażem pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego, zaświadczeniem o niekaralności i odpowiednim stanie zdrowia koniecznym do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym.

Była szefowa szkoły została zwolniona z funkcji dyrektora dyscyplinarnie za niezgodne z prawem zastępstwa, ruch personelu w szkole oraz pracę poza Szkołą Podstawową nr 13 w czasie pełnienia obowiązków i godzin pracy w „trzynastce”. Obecnie pełniącą obowiązki dyrektor SP nr 13 jest Lucyna Hładij.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group