Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7662
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zapłaci za zniszczenie chodnika?

Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2015, 9:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto zapłaci za zniszczenie chodnika?
Fot. Czytelnik
– Podczas czwartkowych (21.05) prac remontowych w Cieplicach koło Apteki pod Koroną firma budowlana prowadząca rozbiórkę pawilonów handlowych zniszczyła chodnik – informuje nasz Czytelnik. – Kto zapłaci za jego naprawę? – pyta jeleniogórzanin, który wysłał nam zdjęcia.

Interwencję w tej sprawie podjęła jeleniogórska straż miejska, która przekazała dokumentację zarządcy chodnika – Miejskiemu Zarządowi Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

- Kiedy strażnicy miejscy przyjechali na miejsce, nikogo już nie było – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Niemniej sporządzona została notatka w tej sprawie i przekazano ją zarządowi dróg i mostów. To ten wydział podejmie decyzję, co dalej w tej sprawie – dodaje strażnik.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, zapewnia, że decyzja w takich przypadkach może być tylko jedna. - Na naprawę tego chodnika nie wydamy ani złotówki z pieniędzy podatników. W takich przypadkach bezwzględnie koszty naprawy ponosi firma, która chodnik czy drogę zniszczyła. W tym przypadku wiemy co to za firma, bo starała się ona w naszym wydziale o zezwolenie na zajęcie pasa drogowego na czas rozbiórki pawilonów handlowych oraz remont jednego z obiektów. Nasi pracownicy dokładnie sprawdzą, co zostało zniszczone i wezwą przedsiębiorcę do jak najszybszego naprawienia szkód – powiedział Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group