Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 5501
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Środa, 1 grudnia 2021, 6:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?
Fot. Czytelniczka
Od jakiegoś czasu, ktoś zanieczyszcza strumień płynący w rejonie ulicy Jarzębinowej w Jeleniej Górze – Maciejowej – informuje pani Anna. - Ścieki są na tyle toksyczne, że spowodowały wyginięcie bytujących w tym miejscu raków.
Zanieczyszczenie w strumyku pojawiło się latem ubiegłego roku – opowiada nasza Czytelniczka. - Ścieki płynęły głównie w weekendy. Potem, na jakiś czas sytuacja się poprawiła, jednak ostatnio cuchnąca ciecz ponownie płynie wraz z wodą strumienia. Według naszych obserwacji nieczystości dostają się do cieku wodnego z rejonu osiedla domów na początku Komarna. Ciężko mi określić dokładną lokalizację, gdyż strumień częściowo płynie przez zagrodzone tereny prywatne.

Jak informuje Artur Chmielewski ze straży miejskiej - w ostatnim okresie nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia cieku wodnego w Maciejowej.

Apelujemy, żeby w takich przypadkach reagować na bieżąco i w przypadku zauważenia skażenia wód dzwonić pod nasz numer alarmowy 986 - mówi A. Chmielewski. - Tylko wtedy jest możliwość podjęcia wraz z Wojewódzka Inspekcją Ochrony Środowiska odpowiednich działań oraz pobrania próbek wody co jest podstawą do interwencji oraz ewentualnego ustalenia sprawcy zanieczyszczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
5%
Cieszy
6
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
31%
Złości
21
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group