Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7271
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto winny pęknięciom na nowej obwodnicy?

Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:25
Aktualizacja: Wtorek, 9 lipca 2013, 6:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto winny pęknięciom na nowej obwodnicy?
Fot. Angela
Nasi Czytelnicy jeżdżący na rowerach nową obwodnicą Jeleniej Góry zauważyli dziury i pęknięcia nawierzchni na trakcie pieszo –rowerowym. Interpelację o zajęcie się tym złożył już radny Miłosz Sajnog, który dopatrzył się pęknięć na odcinku kilometra. W ostatnich dniach wykonawca drogi wraz z zarządem dróg sprawdzili stan nawierzchni i ustalili winnego.

Chodzi o pęknięcia przy krawężniku na ścieżce rowerowo – pieszej, na odcinku od ul. Wincentego Pola do ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Nasi Czytelnicy informowali o dużej dziurze, która pojawiła się na ścieżce oraz o popękanej nawierzchni. Miłosz Sajnog z klubu Razem dla Jeleniej Góry twierdzi, że pęknięcie ciągnie się przez kilometr i świadczy o złym wykonaniu podbudowy traktu rowerowo – pieszego.

- Nie jestem budowlańcem, ale kiedy przejeżdżałem tą drogą i zauważyłem usterki, poczytałem trochę na ten temat i wszystko wskazuje na to, że wykonawca źle wykonał podbudowę – mówi Miłosz Sajnog.
Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wyjaśnia, że w ostatnich dniach wykonawca razem z inspektorami zarządu dróg dokładnie sprawdzili zgłoszone usterki.

- Tam wyraźnie widać, że pęknięcia nawierzchni powstały od ciężkiego sprzętu, który wjechał na chodnik, by wykosić pobocza – mówi Jerzy Bigus. – Obok pęknięcia widać było wyraźny ślad kół ciągnika. Zabroniliśmy pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wjeżdżania na ten chodnik, a wykonawca mimo, że tu nie zawinił, sam zdeklarował, że w ramach dobrej współpracy, naprawi powstałe szkody do końca lipca br. – dodaje wiceszef zarządu dróg Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group