Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 6124
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto ułatwia życie niepełnosprawnym?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 10 października 2010, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: Gabi
Fot. TEJO
Do końca miesiąca można zgłaszać kandydatów do konkursu „Jeleniogórzanie bez barier”, organizowanego przez prezydenta Jeleniej Góry z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest promowanie postaw osób przełamujących bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności. Do konkursu mogą być zgłoszone niepełnosprawne osoby pełnoletnie, zamieszkałe w Jeleniej Górze, które swoją postawą społeczną lub zawodową mogą dawać przykład innym.

Kandydata można zgłosić w pisemnie na adres Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Jelenia Góra, ul. Sudecka 29, 58-500 Jelenia Góra z dopiskiem nazwy konkursu lub w formie elektronicznej na adres: urzad_um@jeleniagora.pl.

Zgłoszenie należy składać na formularzu. Ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie honorowego tytułu „Jeleniogórzanin bez barier”, odbędzie się podczas organizowanych uroczystości z okazji Światowego Dnia Inwalidy w grudniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

GatoNegro 10-10-2010 13:11
Tytuł artykułu wprowadza w błąd. W treści jest zapis o tym, że "Do konkursu mogą być zgłoszone niepełnosprawne osoby pełnoletnie, zamieszkałe w Jeleniej Górze, które swoją postawą społeczną lub zawodową mogą dawać przykład innym". Chodzi zatem o wybór niepełnosprawnego, który może może być wzorem dla innych niepełnosprawnych?? Czytając sam tytuł można domniemywać, że chodzi o firmę, placówkę, instytucję, która usuwa bariery utrudniające życie niepełnosprawnym, poprzez np. budowę podjazdów dla wózków inwalidzkich lub wind dla niepełnosprawnych - do swoich siedzib. Szanowna Redakcjo, o co tutaj chodzi? Treść artykułu jest niekompatybilna z jego tytułem.
~ 10-10-2010 13:44
wladze miasta odsylam do niemieckiej firmy ALBATROS maja doswiadczenie w temacie a projekt nazywa sie Berliner Barieren Frei
~propozycja 10-10-2010 23:13
Zgłaszam Rudi Szuberta - same bariery przed nim !!
~galla 11-10-2010 19:07
a jak narazie to niepelnosprawni sa splawiani bele czem w urzedach, wiec po co ten konkurs, troche pomyslunku przy zalatwianiu / jakze czesto odmownie/ niepelnosprawnych petentow, czyzby pan prezydent tuz przed ukonczeniem kadencji przejrzal na oczy ze w tym miescie zyja tez niepelnosprawni, czy moze sam doznal uszczerbku trwalego na zdrowiu i chce polepszyc sobie byt, czy moze chodzi o nastepny pretekst do fety i dobrej kolacji z trunkami na koszt podatnika, gdzie beda sie bawili wybrani niepelnosprawni, a reszta tegoz spoleczenstwa bedzie daklej sie borykala z bezmyslnymi urzednikami i lykala w samotnosci lzy goryczy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group