Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12279
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto przypilnuje budowy term?

Sobota, 20 marca 2010, 7:43
Aktualizacja: Niedziela, 21 marca 2010, 8:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto przypilnuje budowy term?
Fot. TEJO
Jedenaście ofert wpłynęło do urzędu miasta w Jeleniej Górze na przetarg dotyczący wyłonienia inżyniera kontraktu na inwestycję „Termy cieplickich – dolnośląskie centrum rekreacji wodnych”. Najniższa zaproponowana kwota to niewiele ponad 600 tys. zł, czyli o ponad połowę mniej niż wstępnie szacowano.

Kwotę jaką miasto zamierzało przeznaczyć dla inżyniera kontraktu 1 mln 220 tys. zł. Wszystkie złożone oferty opiewały jednak na o niższą cenę. Dzisiaj w urzędzie miasta nastąpiło komisyjne otwarcie złożonych ofert.

– W sumie wpłynęło jedenaście ofert, z czego maksymalna cena wynosiła milion siedemdziesiąt sześć tysięcy i czterdzieści złotych, a minimalna wynosiła 603 tys. 900 zł. - mówiła po otwarciu ofert Mirosława Dzika, naczelnik wydziału inwestycji i zamówień publicznych i przewodnicząca komisji przetargowej. – Jedynym kryterium wyboru była najniższa cena. Nie jesteśmy w stanie ocenić, czy oferty spełniają wymogi zamawiającego. Komisja musi zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi dokumentami złożonymi przez wykonawców i dopiero po ocenie ofert zdecydujemy, która oferta zostanie wybrana – dodała.

Najkorzystniejszą dla miasta ofertę obecnie złożyła PM Group Polska , sp. zo.o. z Wrocławia, firma zagraniczna, która w Polsce działa i ma swoją siedzibę od wielu lat. Zaproponowała ona zaledwie połowę z szacowanej kosztorysowej kwoty.

Pozostałe firmy, które przystąpiły do przetargu to przedsiębiorstwa krajowe, m.in. z Poznania, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i kilka z Warszawy. Za około dwa tygodnie dowiemy się, czy najatrakcyjniejsza z ofert spełnia wszelkie wymagania. Jeśli nie będzie do niej zastrzeżeń, miasto podpisze z wykonawcą umowę.

Inżynier kontraktu będzie sprawdzał dokumenty przygotowane na przetarg na roboty. Te dokumenty są już przez nas przygotowane, więc jeśli wyłoniony inżynier kontraktu oceni ich poprawność zostanie uruchomiony przetarg na roboty – mówi Mirosława Dzika.

Przypomnijmy, że termy cieplickie mają stanąć nieopodal Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie nabytym przez miasto od PM Poland o powierzchni 1,4 ha. Rozpoczęcie budowy planowane było na I kwartał 2010 roku, zakończenie – na ostatni kwartał 2011 roku.

Projekt term cieplickich zakłada wykonanie całorocznego kompleksu basenowo – rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych. Na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji. Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na poziomie piętra + 4,00 pojawi się zespół gastronomiczne z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Poziom + 6,00 ma zostać zarezerwowany na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną. Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie około 20 osób. Szacowana wartość inwestycji to 55 mln złotych, z czego ponad 18 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
679
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group