Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1869
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto przypilnuje budowy term?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 20 marca 2010, 7:43
Aktualizacja: Niedziela, 21 marca 2010, 8:03
Autor: Angela
Fot. TEJO
Jedenaście ofert wpłynęło do urzędu miasta w Jeleniej Górze na przetarg dotyczący wyłonienia inżyniera kontraktu na inwestycję „Termy cieplickich – dolnośląskie centrum rekreacji wodnych”. Najniższa zaproponowana kwota to niewiele ponad 600 tys. zł, czyli o ponad połowę mniej niż wstępnie szacowano.

Kwotę jaką miasto zamierzało przeznaczyć dla inżyniera kontraktu 1 mln 220 tys. zł. Wszystkie złożone oferty opiewały jednak na o niższą cenę. Dzisiaj w urzędzie miasta nastąpiło komisyjne otwarcie złożonych ofert.

– W sumie wpłynęło jedenaście ofert, z czego maksymalna cena wynosiła milion siedemdziesiąt sześć tysięcy i czterdzieści złotych, a minimalna wynosiła 603 tys. 900 zł. - mówiła po otwarciu ofert Mirosława Dzika, naczelnik wydziału inwestycji i zamówień publicznych i przewodnicząca komisji przetargowej. – Jedynym kryterium wyboru była najniższa cena. Nie jesteśmy w stanie ocenić, czy oferty spełniają wymogi zamawiającego. Komisja musi zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi dokumentami złożonymi przez wykonawców i dopiero po ocenie ofert zdecydujemy, która oferta zostanie wybrana – dodała.

Najkorzystniejszą dla miasta ofertę obecnie złożyła PM Group Polska , sp. zo.o. z Wrocławia, firma zagraniczna, która w Polsce działa i ma swoją siedzibę od wielu lat. Zaproponowała ona zaledwie połowę z szacowanej kosztorysowej kwoty.

Pozostałe firmy, które przystąpiły do przetargu to przedsiębiorstwa krajowe, m.in. z Poznania, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i kilka z Warszawy. Za około dwa tygodnie dowiemy się, czy najatrakcyjniejsza z ofert spełnia wszelkie wymagania. Jeśli nie będzie do niej zastrzeżeń, miasto podpisze z wykonawcą umowę.

Inżynier kontraktu będzie sprawdzał dokumenty przygotowane na przetarg na roboty. Te dokumenty są już przez nas przygotowane, więc jeśli wyłoniony inżynier kontraktu oceni ich poprawność zostanie uruchomiony przetarg na roboty – mówi Mirosława Dzika.

Przypomnijmy, że termy cieplickie mają stanąć nieopodal Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie nabytym przez miasto od PM Poland o powierzchni 1,4 ha. Rozpoczęcie budowy planowane było na I kwartał 2010 roku, zakończenie – na ostatni kwartał 2011 roku.

Projekt term cieplickich zakłada wykonanie całorocznego kompleksu basenowo – rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych. Na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji. Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na poziomie piętra + 4,00 pojawi się zespół gastronomiczne z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Poziom + 6,00 ma zostać zarezerwowany na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną. Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie około 20 osób. Szacowana wartość inwestycji to 55 mln złotych, z czego ponad 18 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ZABOBRZANIN 20-03-2010 8:02
A jednak coś tanieje... Tylko jakość pozostaje na bardzo wysokim poziomie ! Ceny to konkurencja zdrowa wyznacza. Dobrze by było aby wyznaczyć czas na wykonanie zadania tak napięty aby miał co robić PIP bo musi pokazac jaki jest ważny i bloczki mandatowe dodrukować.
~Ti 20-03-2010 10:02
Oby nie wybrali najtańszej oferty... Oferent nie wydoli z sianem i postawią fundament, a później to już tylko się będą sądzić. Takim (tanim) kosztem na termy jeszcze długo sobie poczekamy.
~korek 20-03-2010 10:41
DUżO TANIO TESCO-nie odzowny element przetargowy w JG, zwłaszcza jak muszą pracować w sobote
~do TT 20-03-2010 10:44
zgadzam sie, do wyborow fundamenty "beda"rosnac w sile,a potem bedzie miejsce dle meneli do picia mamrotow
~Obywatel 20-03-2010 11:03
Coś mi tu śmierdzi zbyt tanią ofertą na Inżyniera kontraktu przez firmę PM Group Polska i pewnie ta firma doszuka się jakiś niedociągnięć w kontraktach na budowę i będzie chciał wyłudzić łapówkę na zatwierdzenie dokumentów grubo przekraczającą 1,220mln zł przewidziane przez miasto na przetarg na Inżyniera Kontraktu z tą firmą.
~ulyssenardin 20-03-2010 12:09
Kto przypilnuje budowy term? JA WIEM, JA WIEM, WYBIERZ MNIE!!! (to było chyba ze sreka)
~LRR 20-03-2010 13:23
PM to firma irlandzka z biurami we Wroclawiu, Krakowie i Warszawie z ogromnym doswiadczeniem w budownictwie przemyslowym. W Jeleniej byli odpowiedzialni za oczyszczalnie sciekow. Ich klientami byly dotychczas glownie koncerny z branz spozywczej, tytoniowej czy farmaceutycznej. Zaczeli tez robic mieszkaniowke - kompleks po browarach Piasta we Wroclawiu. Cena faktycznie niska, ale moja zapewne potencjal by zbijac cene.
~gadka-szatka 20-03-2010 14:33
Tak oczyszczalnie wybudowali że smród od lat dokucza mieszkańcom i JG ma dodatkowe koszta bo potrzebna jest modernizacja,pewnie też wygrali przetarg bo za małe pieniądze,mam nadzieje że włodarze wezmą to pod uwage chyba że wzieli juz ale w łape,i dalej będziemy mieszkać w tym przekupnym syfie
~paralela 20-03-2010 14:47
Tak tanio bo jest to aquaparczek, a nie aquapark.
~bang 20-03-2010 17:16
i wystarczy aquparczek w zupełnosci!
~nik-t 20-03-2010 21:38
inżynier kontraktu będzie tylko sprawdzal dokumenty przetargowe??? Za taką kasę??? Ratusz zwariował !!!
Cień 20-03-2010 22:48
Coś mały i płytki ten basenik. Czyżby ten dla kogo szykują ten basen, nie potrafi pływać?
Cień 20-03-2010 22:49
Coś mały i płytki ten basenik. Czyżby ten dla kogo szykują ten basen, nie potrafi pływać?
~Jano 21-03-2010 8:58
To znowu wybrali ofertę najbardziej która jest tą najgorszą i do tego najtaniszą , tylko po gratulować naszym włodarzą za te ich tak zwane oszczędności bo będziemy mieli nie termy cieplickie tylko sadawke , no ale jaka władza takie rządzenie , cóż jelenia góra to zaścianek zarządzany przez PO i p.Obrębalskiego więc nic tu dodać i nic ująć

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group