Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3815
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto otruł koty i gołębie przy ulicy Kiepury

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 listopada 2010, 8:03
Aktualizacja: Piątek, 26 listopada 2010, 22:20
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Mieszkańcy Zabobrza wciąż nie kryją oburzenia okrucieństwem nieznanych sprawców, którzy pozbawili życia koty z kontenerów przy ulicy Kiepury 65. Wprawdzie od zdarzenia minęło kilkanaście dni, w miejscu, w którym do niego doszło, pozostał napis: – Morderco kotów, życzymy ci abyś zdychał w takich męczarniach, jak zdychały te wszystkie kotki.

Dzikie koty mają swe legowiska koło Carrefoura oraz koło śmietników przy ulicy Kiepury 65. Zwierzęta nikomu nie przeszkadzały, a wręcz przeciwnie wiele osób uważa, że dzięki nim jest mniej szczurów oraz myszy na osiedlu. Są nawet tacy miłośnicy zwierząt, którzy dokarmiają kotki. Wystawiono również „budy” oraz domki dla bezdomnych zwierzaków.

- Ktoś zachował się barbarzyńsko wobec tych kotów. Znalezione zostały dwa martwe i jeden w stanie agonalnym, miał drgawki, przyśpieszony oddech, tachykardię. Objawy te wskazywały na zatrucie. Trzeba było go uśpić. Obok tych kotów znaleziono kilkanaście nieżywych gołębi – wyjaśnił Adam Petryka, lekarz weterynarii z przychodni weterynaryjnej „4 Łapy”.

– Sfinansowałam częściowo eutanazję umierającego kota. Było mi go strasznie szkoda. Powinno się te koty wyłapać i wysterylizować. Wtedy koty łapałyby myszy ale nie rozmnażałyby się. Wcześniej było około 16 kotów żyjących obok śmietników przy ulicy Kiepury 65, teraz zostało ok. 6 żywych. Otrutych kotków widziałam łącznie 6. Konały na oczach ludzi, zwisały z budek, w których mieszkają. Nie była to trutka na szczury. Ktoś musiał wiedzieć, jak je szybko załatwić. Znalazłam kotka, który miał nożem wycięte inicjały na brzuchu. Ludzie nie mają serca, okaleczają koty – wyznała pani, której los kotów nie jest obojętny.

Niestety agresji ze strony niezadowolonych mieszkańców doświadczyły nie tylko zwierzęta. Pond 90-letnia pani, która dokarmiała koty została napadnięta i poszarpana przez sprawcę, który mieszka niedaleko. Wyrzucono jej jedzenie dla kotów, szarpano i zakazano dokarmiać.

Oczywiście tak jak dzikie zwierzęta żyjące w Jeleniej Górze, tak i bezdomne koty stanowią również problem. Posiadają różnego rodzaju choroby i bardzo szybko się rozmnażają. W czasie rui koty bardzo głośno i często miauczą, co utrudnia życie okolicznym mieszkańcom. Jednak nie jest to powód, aby z zimną krwią podawać kotom truciznę w jedzeniu.

– Nie jest rzeczą dobrą dokarmianie kotów, ponieważ przyzwyczajają się one do tego i przestają polować na gryzonie oraz ptaki. Nie będą nauczone tego, że muszą o siebie zadbać tylko będą czekały pod śmietnikiem, aż ktoś przyniesie im pożywienie. Prawdopodobnie panie, które teraz dokarmiają te bezdomne zwierzęta, nie zawsze będą mogły o nie dbać, wtedy koty zginą – mówi Dorota Pussak, lekarz weterynarii z przychodni weterynaryjnej „4 Łapy”.

– Najlepiej byłoby zorganizować akcję, w której możemy pomóc, m.in. poprzez udostępnienie transporterów. Jeżeli znajdą się na to finanse możemy również te koty wykastrować i wysterylizować. Bez takich zapobiegawczych działań, kotów mnoży się bardzo dużo. Jedna kotka ma średnio sześć kociąt w miocie – dodała.

– Jedna z miłośniczek kotów przynosi do nas bezdomne koty na sterylizacje, płaci za nią po czym opiekuje się nimi we własnym domu, ponieważ szczególnie kotki nie powinny być od razu wypuszczane po zabiegu, gdyż po paru dniach należy jeszcze zdjąć szwy. Później te koty wracają na wolność, ale jest pewność, że nie będą się już rozmnażać – podkreśla Dorota Pussak.

Do 15 grudnia trwa jeszcze akcja sterylizacji dzikich kotów Między lipcem a październikiem można było odebrać w schronisku talony na darmowe zabiegi, które przeprowadzają prawie wszystkie gabinety weterynaryjne w Jeleniej Górze. Niestety talony już się skończyły, natomiast osoby, które pobrały talony i jeszcze ich nie zrealizowały mogą jeszcze je wykorzystać.

– Otrzymaliśmy niedawno 30 tysięcy złotych na sterylizację kotów. Niestety talony na te zabiegi już się skończyły. Będziemy się starać o pozyskanie nowych funduszy na tego rodzaju działania od rady miasta. Finansujemy je również ze środków Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jeżeli są osoby, które zobowiązują się dokarmiać koty, powinny również zadbać o ich sterylizację, ponieważ od jednej kotki, w ciągu dwóch lat rozmnażającego się potomstwa może się urodzić nawet 200 kotów. Jeżeli bezdomne koty zostaną przywiezione do schroniska na pewno pomożemy w ich sterylizacji – poinformował Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze oraz prezes zarządu głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Kiedyś koty mogły rozmnażać się dwa razy do roku, teraz mogą rozmnażać się na okrągło. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi problemu.
- Koty są potrzebne w łańcuchu pokarmowym, gdyż wyłapują szczury i myszy. Nie możemy ich całkowicie wyeliminować z otoczenia. Należy je sterylizować, tak jak w innych miastach i oznaczać takie kotki poprzez nacięcie ucha pod narkozą, aby już z daleka było widać, że dany kot jest wysterylizowany. Takie oznaczenia w naszym schronisku również są wykonywane – dodał Eugeniusz Ragiel.

Należy szanować wszystkie zwierzęta, jak pisał niegdyś św. Franciszek w Hymnie Stworzenia: „Pochwalony bądź Panie, ze wszystkimi Twoimi stworzeniami”. Jeśli uda się namierzyć sprawcę barbarzyńskiego uczynku z Zabobrza, grozi mu odpowiedzialność karna (grzywna i do roku więzienia) za szczególne okrucieństwo wobec zwierząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (117) Dodaj komentarz

~ 25-11-2010 8:20
dosłownie temat miesiąca....
Ryba 25-11-2010 8:36
I tak powinno byc tez z golebiami. Sterylizowac i nacinac uszy ;)
~XD 25-11-2010 8:39
TO MOGŁA BYĆ PTASIA GRYPA A PRZEZ "MIŁOSNIKÓW ZWIERZAT" TO SWINSTWO MOGLO SIE PRZENIESC NA LUDZI !
~Z.K. 25-11-2010 8:39
Owszem,ważny temat,sporo mówi o nas jako o społeczeństwie.Zaczyna się od okrucieństwa wobec zwierząt,potem wobec innych słabszych istot.Bardzo ciemna strona ludzkiej natury.Trzeba o tym mówić,tylko edukacja jest skuteczna,pomoc doraźna załatwia problem tu i teraz ,chodzi o ucywilizowanie społeczeństwa.Dojdźmy i w tym względzie do poziomu Europy,na razie dzielą nas lata świetlne.
~nn 25-11-2010 8:40
Że też nikt nie wpadł na pomysł wysterylizowania d...li ... Co po takich - producenci g....na.
~xxx 25-11-2010 8:42
widzial ktos na zachodzie w miescie paletajace sie stada kotow??? roznosza choroby, golebie to samo. skoro nieudolne wladze nie potrafia tego od lat zalatwic to obywatele wzieli sprawy w swoje rece. sprawa oczywista. brawo mieszkancy zabobrza!
~diabelek 25-11-2010 8:49
a tego pana, co to poszarpal ta babcie z zarciem dla kotów, to nie da sie wyłapać ?? i moze wysterylizowac ... a uszka naciąć bez narkozy ...
~Makrela 25-11-2010 8:51
Jelonka jest jak film polski - nic się nie dzieje. Chcę mi się wyjść, i wychodzę ...
~eisk 25-11-2010 8:52
gnoj, menda, lajza, jak go mspotkam a mam nidaleko to zrobie mu cos podobnego... Ścierwo jak tak mozna, krzywdzic takie male istoty?!?!
~bezmózgi 25-11-2010 8:53
Chińczycy też kiedyś wpadli na pomysł wytrucia gołębi i wróbli. Odbiło im się to mega robaczywą czkawką. Nie nadążali z produkcją środków ochrony roślin przed owadami . . . trując koty będziemy zmuszeni podjąć walkę z gryzoniami . . .
~może by tak 25-11-2010 8:53
Każdy wielbiciel kotów powinien sobie wziąć kotka do domu, wysterylizować go pilnować żeby nie sr.... na klatce nie obsikiwał samochodów i nie łaził na inne posesje. Nie wszyscy muszą lubić wałęsające się koty i psy. Należy zdecydowanie zrobić porządek z takimi zwierzakami. Nie koniecznie przy pomocy drastycznych metod. Może jednak wielbiciele zamiast krzyczeć zrobią składkę i wysterylizują zwierzaki zamiast pozwalać im się mnożyć bez końca i bez sensu.
~Any 25-11-2010 8:55
Ciekawy jestem czy wiele osób zaraziło się od kotów lub gołębi i czym?
~Sołżenicyn 25-11-2010 8:57
I bardzo dobrze!
~jelonn 25-11-2010 9:07
Do Maka- bardzo mądrze mowisz. Najczęsciej gamonie gnębione w szkołach wyżywają się na zwierzetach bo sami nie potrafią walczyc o swoje Muszą więc szukać słabszej ofiary w postaci kotów, ktore tak naprawde czyszcza nasze okolice z gryzoni czyli głownymi nosicielami chorób. Wystarczyło chodzić do szkoły a podstawowe wiadomosci zostały by w chorych główkach. Nie zmienia to faktu, iz dokarmianie przez starsze panie nie prowadzi do niczego dobrego.
~Hi hi hi 25-11-2010 9:13
Ja mam nacięte ucho pod pachą, a koty pod narkozą.
~Any 25-11-2010 9:15
Ciekawy jestem czy wiele osób zaraziło się od kotów lub gołębi i czym?
~kocica 25-11-2010 9:15
kim musi być ten człowiek żeby potraktować w taki sposób zwierzęta... ufne, zdane na siebie i życzliwych im ludzi, przecież nie wchodziły mu do domu, nie atakowały go i w niczym nie przeszkadzały, bo takie koty z reguły są, ze żyją same i dla siebie... oby los mu odpłacił ale nie "zdychaniem" w męczarniach tylko życiem w męczarniach, tak żeby poczuł jak to jest kiedy ktoś komu zaufa, wbija nóż w plecy.. strasznie przykra wiadomość, nie tylko dla "nawiedzonych" miłośników zwierząt ale dla ludzi, dla których zanik mo...lności i przywoitości w tym świecie po prostu jest przerażający.........
~pytam_ja_ 25-11-2010 9:25
Gdzie było legowisko - ? koło Carefura ? komu koty przeszkadzały? - mieszkańcom Karpacza ? oczywista oczywistość kto kazał pozbyć się sierściuchów ...
slomka 25-11-2010 9:25
Ja kotów nie lubie ale żeby odrazu zabijać i coś tam wycinać brrr... przecież to musi być sprawka jakiegoś psychola którego oczywiście nikt nie może dorwać jak zwykle .... ;/
~hymek 25-11-2010 9:25
Dziś komuś przeszkadzały kotki i gołąbki bo za bardzo hałasowały więc je wytruł a jutro temu komuś będą przeszkadzać szeleszczące po śniegu dzieci i też je wytruje lizakami moczonym cyjanku?
~DINO 25-11-2010 9:33
Jeśli już to powinno się je usypiac a nie robic eksperymenty odnośnie działania trutki a jak chcą dokarmiac koty to niech je sobie wezmą do domu a nie tylko jadło im wynoszą bo to tez przyciaga szczury i inne choroby
~ED 25-11-2010 9:42
Zwierzęta nie umierają tylko zdychają. Co to jest eutanazja kota? Ten kto je otruł to bydlę, ale jakieś budki przy budynkach ... ja nie chciałbym aby moje dziecko zostało podrapane przez dzikiego kota. Uważam, że temat gołębi, bezpańskich psów i kotów powinny rozwiązać odpowiednie służby na zlecenie władz miasta.
~olo 25-11-2010 9:49
ręce opadają !!!
~ 25-11-2010 9:56
To pewnie robi ten radny w trosce o kury .
~martucha 25-11-2010 9:58
"widzial ktos na zachodzie w miescie paletajace sie stada kotow??? roznosza choroby, golebie to samo. skoro nieudolne wladze nie potrafia tego od lat zalatwic to obywatele wzieli sprawy w swoje rece. sprawa oczywista. brawo mieszkancy zabobrza! " Za to ktoś widział dorodne szczury biegające w biały dzień w parku miejskim, na pięknym trawniku, nieskrępowane towarzystwem licznie przechodzących ludzi i bawiących się dzieci.
~Diablo 25-11-2010 9:58
Kociak super szczególnie ten ostatni z myszką .Brawo chłopaku jesteś wielkim polowniczym. s...nsyn co potrół kociaki jeszcze kiedyś odpowie za to co zrobił.Obyś z...ł szmaciarzu.
~ 25-11-2010 10:01
I bardzo dobrze!! Może ktoś też zacznie zwracać uwagę na choroby i syf jaki roznoszą te zwierzęta. Niestety jeść potrafi dać każdy ale żeby się zająć już niekoniecznie. I do tego ten zapach kotów i łażenie po świeżo wymytych autach fuj
~Wrr 25-11-2010 10:06
To że są dzikie zwierzęta to tylko i w y ł ą c z n i e wina ludzi nieodpowiedzialnych i myślących piętami,bo trudno tu mówić o rozumie.
~editka 25-11-2010 10:09
i bardzo dobrze! ALE JELONKA POLECIAŁA GRUBO: TRUPY KOTÓW.....brrrrr
~verysorry 25-11-2010 10:10
Dzisiejszy spaprany przez ludzi kot, na widok szczura spieprza do mysiej dziury, gdzie cierpi katusze, bo myszy się z niego śmieją, aż łapkami po brzuchach się klepią. Tylko naiwni staruszkowie wiejskiego pochodzenia wierzą, że współczesny miejski kot łapie myszy. A przy okazji kilka pytań do potencjalnych adwersarzy.1. Kto powiedział, że koty zdychały w męczarniach? 2. Jak to się ma do wykładania trucizny na szczury? Czy one nie zdychają w takim razie w męczarniach? 3. Gdzie jest granica kiedy dzikie zwierze jest dobre, a od którego zaczyna się to złe? Na ilustrację powyższych wątpliwości zacytuję taki oto wiersz: "Pies. Zagryzł pchłę. Jeszcze przed chwilą i ona cieszyła się życiem. Gdzie jest granica życia nieważnego?"
Piipi Jelonkowa 25-11-2010 10:11
..tam gdzie są ludzie rodzą się .. mordercy !
~do ~ED 25-11-2010 10:26
widać wyraźnie jak zapuszkowałeś się w swoim betonowym świecie, posilając się plastikowym żarciem izolując się od świata. symptomy agorafobii? cytuję "ja nie chciałbym aby moje dziecko zostało podrapane przez dzikiego kota." jak żyję to jeszcze nigdy nie miałem takich schizofrenicznych obaw przed kotami. a jako dzieci bawiliśmy się w gorszych miejscach i nic nikomu się nie stało a i koty były wszechobecne. po prostu żyło się na równi z otaczającą naturą. obudź się blady człecze! polska to nie afryka byś musiał stawiać czoła codziennej wędrówce do żabki po bułki, przemierzając ten odcinek niczym safari, obawiając się podrapania przez dzikiego kota.
~ 25-11-2010 10:33
Ktos tu pytal, jak jest za granica. Otoz jest tak, ze bezdomnych kotow nie ma, bo sa lapane i wywozone do schronisk. W schroniskach maja sie dobrze: http://www.tierheim-arzberg.de/cgi/katzindex.cgi#
~cwaniak 25-11-2010 10:33
ktoś ma co do powiedzenia ? przeszkadzaja mu te koty ? mieszkam niedaleko, właściwie rzut beretem, jeśli się natknę na coś takiego to połamie kulasy, zobaczymy czy jeden z drugim c...lem z połamanymi kulasami też będzie kozaczył.
~łowca 25-11-2010 10:35
na chyclu kolo inter tez nie powinno sie dokarmiac łabedzi nic dobrego z nich niema tylko żyłki urywaja.
~tom 25-11-2010 10:49
Dran cholerny...jak mozna znecac sie i zabijac kotki....brawo cioto !
~doopa 25-11-2010 10:50
racja z tymi łabedziami ... ostatnio jeden zasyczał na mnie ... te mutacje teraz genetyczne ... z wężem chyba zkrzyzowany ... szyje taka miał jakąś wężową ... rzucił sie ... ledwie babcia zdązżyła parasolem zatłuc ...
~mm 25-11-2010 10:52
Czyścioszki sie znależli!!! najwięcej brudu i syfu to sami ludzie roznoszą. Modny ciuch nie musi świadczyć o waszej higienie . Wiekszość takich jak wy to niechluje a wyrzywacie sie na biednych zwierzętach ,one przynajmniej potrafia być miłe i odwzajemnić opieke nad nimi. I jeszcze jedno mądrale - nie jestem jakimś moherowym beretem i nie mam 100 lat brudasy. Sami przenosicie syfy. Zabrałam jednego kota ze schroniska też bywa na dworze i syfu nie roznosi.Czyściejszy jest od niejednego z was. Pojęcia nie macie to nie piszcie cymbały.
~~UMIERAJĄ 25-11-2010 10:52
Do ~ED Zwierzęta też UMIERAJĄ NIE zdychają.Część tkz.ludzi -niech zdycha-bo nie jest warta innego określenia i tylko zaśmieca Ziemię.
~czytelnik2 25-11-2010 10:53
Dziś kota jutro czlowieka... Karanie za znęcanie sie nad zwierzętami należy do wyjątków w naszym sądownictwie. Inna sprawa ze zakladanie trutki w piwnicach powodije że gryzonie ktore staja się lupem kotów mogą być nafaszerowane trutką która zawiera strychninę i nie rozklada się zatem zastanówmy sie czy jest to trutkana gryzonie czy na koty psy i inne małe ssaki.
~moniś 25-11-2010 11:02
Ludzie są okrutni jak można było zgotować tym bezbronnym zwierzętom taki los. Mam nadzieję że sprawca zostanie surowo ukarany. To straszne że ludzie są tacy okrutni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Jeloneczka 25-11-2010 11:02
Okrucieństwo leży w naturze... okrutnika. Brak kultury, bezkarność... to prowadzi do schamienia spoleczeństwa... i w tym już jesteśmy najlepsi na świecie... i nadal rozwijamy tę cechę. Kto pozbawia życia jakąkolwiek istotę tylko dlatego, żeby ją zabić jest MORDERCĄ!
~ 25-11-2010 11:13
W kosciele katolickim nie propaguje sie milosci do zwierzat, tam tego bardzo brakuje. Czy ktokolwiek z was uczyl sie na religii o tym? O tym, ze zwierzetom trzeba pomagac? Owszem, klepalo sie beznadziiejny, dziecku niezrozumialy katechizm. O dokarmianiu ptakow, szacunku i milosci do zwierzat ZERO. Tak tez trzymaja. Handrycza sie o kawelek drewna (=krzyz) a koty morduja. A ktos, kto tu pisal, ze dzisiejsze koty nie lapia myszy jest durnowaty palant. Ja mam 2 koty. Maja takie "drzwiczki-klapke". Przynosza nam myszy na korytarz a potem...same je ze smakiem zjadaja. Polsko...quo vadis???
~ 25-11-2010 11:21
Co naprawdę mówi Pismo Święte na temat naszego stosunku do zwierząt? Weźmy właśnie ten, tylekroć krytykowany, a nawet wyszydzany tekst z Księgi Rodzaju: "Na końcu rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego Nam, aby panował nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad całą ziemią i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi!... Po czym błogosławił im, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną: abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszelką istotą żywą, która chodzi po ziemi" (1,26-28 ). PODDANE ZWIERZETA ktore mozna mordowac...interpretacja katolikow.
~Trucizna 25-11-2010 11:22
hahahahhahaha co za kino... dajcie żyć "...zwisały z budek..." hahahahahaa. I nie piszcie DO tego czy tamtego z polu Autor bo to nie czat :)
~romi 25-11-2010 11:23
zostawić futrzaki własnemu losowi nie dokarmiać bo nie będą polować zimę przetrwają najzdrowsze w naturalnej selekcji i po problemie.
~jx 25-11-2010 11:28
Koty zostały wprowadzone do środowiska głownie przez ich chodowców, którzy woleli wyrzucić zwierzaka z domu i dokarmiać na klatce schodowej lub na śmietniku. Natomiast gołębie stają się coraz większym problemem dla mieszkańców Jeleniej Góry, roznoszą choroby, zanieczyszczaja elewacje budynków, stada są coraz liczniejsze i nic na razie nie jest w stanie im zagrozić. Szkoda tych kotów, które mogły nieco przetrzebić te stada.
~ 25-11-2010 11:41
Skandal dotyczący traktowania zwierząt w świątyni w Fatimie wybuchł kilka miesięcy temu. Media obiegły zdjęcia psów, trzymanych nawet przez kilka tygodni na tyłach sanktuarium w ścisku, w maleńkich klatkach, także na zimnie i w deszczu. Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że działo się tak na polecenie samego rektora, który "ze względów bezpieczeństwa" nie życzył sobie, by psy biegały po terenie sanktuarium. Takie traktownie zwirzat w katolivkich panstwach jest na porzadku dziennym: im bardziej katolicki kraj, tym okrutniejszy czlowiek.
~do 11.:29 25-11-2010 11:50
dobre :D
~dzasti 25-11-2010 12:14
co za bezlitosne tyrany !!! biednych kotów sie czepiaja , a wziasc ich złapac i nakarmic trutkom na szczury .... takich ludzi to odrazu powini zamykac i znecac sie tak jak oni sie pastwili nad tymi biednymi zwiezakami!!!
~do ~verysorr 25-11-2010 12:26
Moje koty, mam 3kę przynoszą w ciągu miesiąca 2-3 myszy i 2 ptaki (średnio). A mieszkam w centrum miasta niedaleko parku. I co ważne to nie są miejskie koty, to są wręcz domowe przytulańce, ale swoje instynktu nie straciły więc nie gadaj głupot bo się jak widać na kotach nie znasz.
~kociarz 25-11-2010 12:31
To bardzo ciekawa sprawa z tymi talonami na sterylizację. Może redakcja się zainteresuje jak to wygląda w praktyce ?
~asik 25-11-2010 12:40
Policja powinna ustalić sprawce i go ukarać,prawo mówi wyrażnie,że to jest karalne morderca powinien zostać surowo ukarany za taki czyn.
~:( 25-11-2010 12:54
Okrucieństwo nie do przyjęcia.
~Zdzich 25-11-2010 13:14
Tam jest jeden wielki cyrk. Co komu przeszkadzały koty? Nie wiem. Najgorsi są ci ludzie z żółto-niebieskiego bloku, którym nic nie pasuje, najlepiej mijać ich szerokim łukiem, bo wszystko im przeszkadza, ale sami robią, co chcą.
~ 25-11-2010 13:14
Dzikie koty na śmietnikach i rynek o...ny przez gołębie...Ach jakież to nasze, jakież to polskie...
~dzasti Diwko 25-11-2010 13:16
mmm trutka na szczury ale bomba musi byc fajna:D ,,biedne koteczki'' polowa aut na kiepury ma porysowane maski od ich pazorow, sa tam gdzie nie trzeba jak to takie drapieziki to niech ,,zapierdal**a'' na pole pobawic sie z myszami a nie wsrod blokow
~mm 25-11-2010 13:50
nigdy zwierzę nie jest winne zawsze człowiek
~Jariath R. 25-11-2010 14:47
Stanowczo wzywam do postawienia krzyza i 24 godzinnej strazy przy krzyzu . Broncie krzyza !
~~gwiazdeczka 25-11-2010 14:52
Mnie jest brak słów na to okrucieństwo!!!!!!!!
~K. 25-11-2010 15:24
i prawidłowo, że pozostał tam taki napis!!!! Sadyści!!!!!!! Biedne zwierzaczki ;(((
~~marx 25-11-2010 15:41
Oby ten kto potruł kotki zdychał w takich samych męczarniach!!!!!!!
~Konfitura 25-11-2010 15:44
To m...a, Azat, Ryzy, Maniek, Łopata to oni slyszalem jak omawiali to w barze na wolnosci.
~megg 25-11-2010 16:55
"talony" na darmowa sterylizacje/kastracje odbiera sie w schronisku w srody Wet robi zabieg bezplatnie i zapewnia opieka gdyby cos sie dzialo nie tak z kotem Ale koty szybko dochodza do siebie po zabiegu :)
~Ktosiowa 25-11-2010 16:58
zabic mocherowe berety ! wywiezc na bezludna wyspe i postawic na srodku kosciol !! Ci ludzie nie nadaja sie do naszego spoleczenstwa to nie ich czasy.
~dejziii 25-11-2010 17:01
przyjdzie taki czas, że zwyrodnialec, który tego dokonał będzie zdychał w męczarniach i modlił się o własną śmierć, a ona nie będzie chciała nadejść
~czytający 25-11-2010 17:56
Ktoś musiał się dowiedzieć co to za chińszczyzna mu tak smakowała ! A miała być łeptowina .
~sprawiedliwo 25-11-2010 17:56
ten co dokonal tej zbrodni to podczlowiek.trzeba wymierzyc mu sprawiedliwosc.rowniez ci co to popieraja musza poniesc kare.
~bobik 25-11-2010 18:00
sterylizacja kotów i ich dokarmianie - TAK !!! dokarmianie gołębi - NIE !!! chyba że Ci Państwo będą je dokarmiać na swoich balkonach a nie pod naszymi oknami ....
~sprawiedliwo 25-11-2010 18:21
sprawco tej ohydnej zbrodni.Wczuj się w trudną sytuacją tych zwierząt.Zdane na laskę człowieka.Chwala tym osobom które te koty dokarmiały i dbały o nie.A taki prymityw zniweczyl cały wysilek tych osób i spowodował męczarnie tych zwierzat.Widać że sprawca tej zbrodni to jakiś margines.Jeszcze uwaga do weterynarza,ktory usypiał kota.Kolego twoje zaznaczenie,że poniosłeś koszty eutanazji świadczą o twoim poziomie.
~Apsik 25-11-2010 18:35
;/ przynajmniej nie będzie nasrane na parapetach i na chodnikach ;/ trudno, nie ma co rozpaczać.....ludzie są chorzy...najpierw narzekają ze tyle kotów biega, tyle gołębi sra i lata a jak ktoś je potruł to morderce z niego robią ;/ d...lizm i żenada....jakby jelonka nie miała o czym pisać
~verysorry 25-11-2010 19:12
Cytat z głupka: ""Moje koty, mam 3kę przynoszą w ciągu miesiąca 2-3 myszy i 2 ptaki (średnio). A mieszkam w centrum miasta niedaleko parku"". >>> 3 koty w miesiąc 2 myszy. Które na 100% z...ły ze śmiechu na ich widok. Średnia dzienna - 0,02 myszy, na koci ryj. Porażające. Wagowo dziennie więcej nasrają, niż w miesiąc nałapią. Ty masz zdrowo pod deklem? No i te ptaki. Na prawdę, jest się czym chwalić. Mam nadzieje, że ci ktoś te pasożyty wyśle do krainy wiecznych łowów, skoro takie z nich geniusze łowiectwa. Tłuste, leniwe, rozpaskudzone, śmierdzące. A tobie ze 3 tysiące grzywny za to wszystko.
~ja 25-11-2010 19:18
Przeczytałam większą połowe artykułu i nie mogłam dalej,to co ludzie robią a raczej naćpana młodzież w tych okolicach jest OKRUTNE , sama jestem nastolatką , która też ma swoje grzeszki , ale zwierzęciu nigdy nie wyryłabym inicjałow i specjalnie krzywdy, my ludzie się bronimy zwierzęta nie mają jak,ale wiecie co wam powiem? gdybym dorwała te osobe to osobiście potraktowałabym ją/jego TAK SAMO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 25-11-2010 19:30
Fajny katolicki list do bliźniego wystosował na tym kartonie głęboko wierzący Wolak.Idąc tym śladem pozdrawiam wszystkich katolików słowami ich guru B XVI "Pozdrawiam was ciule..."
~ 25-11-2010 19:37
Fajny katolicki list do bliźniego wystosował na tym kartonie głęboko wierzący Wolak.Idąc tym śladem pozdrawiam wszystkich katolików słowami ich guru B XVI "Pozdrawiam was ciule..."
~ 25-11-2010 20:01
Mam nadzieje, że ta osoba która dopuściła się takiego czynu teraz to czyta, więc życze ci żebyś cierpiał tak samo jak te biedne zwierzęta, jestes tyranem bez serca! Napewno spotka cie za to kara!!!!!!!!!!!!!!!!!
~fannn 25-11-2010 20:18
Mam 3 koty i przynajmniej 2 myszy dziennie tzn wieczornie, zjadaja, w miesiacu latwo policzyc 60 gryzoni mniej na bank.
~2303 25-11-2010 20:34
wstyd mi za tych którzy to popierają i żal że się w takim społeczeństwie moje dziecko musi wychowywać,podrapane od kotów auta??najpierw sobie te auta BRUDASY umyjcie i siebie też,bo śmierdzi w urzędach,sklepach i autobusach!! zaludniacie kościoły a nie macie pojęcia o czym się tam mówi,co mówi Ewangelia-\"Cokolwiek żeście uczynili jednemu z braci moich najmniejszych mnie żeście uczynili\".Słyszeliście o tym? Ten kto to zrobił już tam na górze swoją \"nagrodę\" otrzymał,niech się boi. A wszyscy POPIERAJĄCY okrucieństwo nie ważcie się siebie nazywać ludźmi,oby was wasza głupota i buńczuczność ogrzała w te chłodne dni. Wstyd,brak słów !
~ 25-11-2010 20:35
te apsik, nie można zabijać, truć, czy znęcać się nad zwierzętami, jak ci prawo Polskie, a raczej społęczne nie pasuje, to droga wolna. nie można też stosować samosądów zarówno na ludziach jak zwierzętach w tej sytuacji. inteligentni ludzie powinni znaleźć humanitarny sposów na walkę ze zbyt dużą ilością kotów, a nie zniżać się do takiego poziomu, wymierzania kary, za chęć przetrwania tych kotów, za zwykłą chęć życia. ale niektórzy z tu piszących nie mają serca, a co w głowie to już nie wnikam.......szkoda czasu
~ 25-11-2010 20:40
a Jarath R. to już bardziej prostackiego komentarza wymyślić nie mógł....żenua
~detektyw 25-11-2010 21:28
Te koty nic nie łapią oprócz chorób bo są najedzone! Może niech ten bohater wpadnie do Cieplic na Plac Piastowski i zrobi porządeczek z gołębiami
~inna 25-11-2010 22:02
DO OBROŃCÓW KOTÓW-hodujcie ich na własny koszt czyli weżcie ich do własnego domu.W moim bloku ktos trzyma koty w piwnicy Jak tam śmierdzi -można sobie wyobrazić.Strach tam wejść bo koty są agresywne Sa dokarmiane więc nie chce im się łapac muszy,Wszyscy przez KOCIARY są szantażowani.Nie cierpię kotów smrodu łajna.Chcę i mam prawo trzymać rózne rzeczy w piwnicy choćby zapas kartofli --nie moge bo smród asadza się na nich.Dlaczego taka KOCIARA mnie maltretuje tymi wstrętnymi kotami?Muszę wąchać te obrzydlistwa? musze lubić zwierzęta?.To te KOCIARY znęcają się nad lokatorami
___x 25-11-2010 22:44
że gołebie ktoś ukatrupił to bardzo dobrze bo nienawidze ich z całego serca ale kotów szkoda zresztą niemcy większość wybili i teraz wyciągają łapska po nasze (podobno 50 euro za 1-go) bo mają olbrzymie problemy z myszami i szczurami więc lepiej uczmy się na błedach sąsiadów a nie swoich i nie wybijajmy kotów tylko regulujmy ich liczbe aby była w sam raz do utrzymania porządku z gryzoniami a gołębie wybijmy gdyż śa strsznie namolne potrafią pomnimo oblewania wodą ze strzykawki wracać na to samo okno pare sekund później i nienawidze jak mam drugie zmiany i mnie budzą o 6 gruchaniem i wyciem na balkonie już nie mówiąc o tym że zaledwie w ciągu paru dni potrafią pokryć parapet dużą warstwą odchodów
~Paulaaa 25-11-2010 22:59
zal mi waszych komentarzy ;/ okrutne ludziska z wami tak postapic to by byl cud !
~ 25-11-2010 23:45
Biednie kociaki :( jak tak można traktować bezradne zwierzęta ... brak słów a ty morderco gnij gdzieś za to co zrobiłeś !!!!!! MASAKRA
~e do Editka 26-11-2010 1:21
jesteś bez mózgu chyba
~ 26-11-2010 8:03
jesli bym zobaczyl jakis baranow co zabijaja tak zwierzeta to biada by im byla... takich to tylko zamknac w klatce...
~mucha 26-11-2010 9:13
Problemem nie są koty i gołębie !!! One krzywdy nam nie zrobią .Problemem są psychole mieszkający między nami . Dziś zabije kota , psa jutro , potem człowieka i powie , że to przez kościół .
~pixi 26-11-2010 10:20
Ja tak myślałam, że to dokarmianie tak się może skończyć. Tymbardziej, że ktoś ostatnio w jakiejś lokalnej gazetce o kotach pisał - że problem. Pewnie jakis intelignetny innaczej chciał problem rozwiązać. I rozwiązał. Ludzie coraz głupsi są, coraz bardziej chciwi, krótkowzroczni - to będa takie d...lne rzeczy robić. Najpierw pójdą koty, potem psy, potem my. Napiszą w gazecie "Józew W. to szkodnik" i za tydzień znajdą go zatrutego i zadżganego. W Chinach rzeczywiście w latach .50 XX wieku wytępili wróble - bo im ziarno zjadały. W nagrodę Chińczycy dostali szarańcze. Ta wyżarła im wszystko . Szacuje się, że z powodu klęski głodu, jaka panowała przez następne trzy lata umarło 43 miliony ludzi.
~vxc 26-11-2010 11:44
do inna-idź do psychiatry i zabierz ze sobą te kartofle,ha ha smród kotów się na nich osadza?nie, dawno tak mi nikt humoru nie poprawił
~miss@ 26-11-2010 15:13
Jak bezdomne zwierzęta mogą się mieć dobrze, jak "wirtualna" opieka TOWARZYSTWA OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI oddział w Jeleniej Górze prowadzi bój o stołek PREZYDENTA naszego miasta - okropna Matiasz / potrwierdzono w opiniach po debatach,że jest DNO intelektualne/ Wystawiona przez Rudą i wredną na pośmiewisko społeczeństwa i zapewnienie rudej i wrednej stołka radnej/. Ragielowa Marysia skupiła się z Dudziakową na kandydowaniu do Rady Miasta , bo obydwie muszą mieć kasę na dostatniejsze życie. Ragiel Eugeniszo nigdy nic nie wie i nigdy nic w życiu nie zrobił pożytecznego poza słowami cyt:.....zwierzęta nasi bracia mniejsi. To on musi pochodzić z ogromnej biedoty i slamsów społecznych,że tyle ma RODZEŃSTWA BEZDOMNEGO - św.Franciszek z Asyżu nie miał willi to mógł wypowiadać "złote myśli". TALONY NA BEZPŁATNĄ STERYLIZACJĘ BYŁY KASZANKĄ WYBORCZĄ dla maryśki ragiel - rencistki /choroba gardła/ i dudziakowej - nauczanie przedszkolne. Opiekę nad bezdomnymi zwierzętami sprawują osoby NIEPRZYJ
~miss@ c.d. 26-11-2010 15:23
Opiekę nad bezdomnymi zwierzętami sprawują osoby NIEPRZYJĘTE w szeregi TOnZ w Jeleniej Górze od roku 2003 naświetlajace i walczące z mafią kasztelanowo-ragielowo-szelestową. Ale Jelenia Góra to nie Polska !!!! w innych miastach chętnie zbierają wiadomości o tych przekręciarzach i instytucjach "przypudrowujących" ich ZŁOTE INTERESY. HURA DEMOKRACJA !!!!
~hahahhaha 26-11-2010 17:11
Kładę na to...
~ 26-11-2010 18:11
Koty kotami, ale jak widze starsze panie dokarmiające gołębie które poźniej srają po balkonach i robią sobie 'mieszkanka' w zakamarkach naszych budynkow, niszcząc wszytsko co napotkają na swojej drodze to ja dostaje drgawek. jak tak kocha te ptaszki to może do domu niech je zaprosi i tam karmi? jak jest zakaz to zakaz, a nie prawo i prośby mieszkańców osiedla swoją droga a starsza pani , bo starsza i nie wypada zwrocic uwagi, swoją.
~dla nn rocco 26-11-2010 18:59
wiesz gamoniu co to szczur i myszy jężeli się dowiesz to będziesz koty całował po łapkach
~nie karmic! 27-11-2010 10:21
problemem są ludzie. którzy dokarmiają koty i gołębie. uczą je czekania na pożywienie zamiast je sobie upolować. karmcie te sierściuchy dalej to zamiast łapać gryzonie zaczną się mnożyć na potęgę i to dopiero będzie problem.
~............ 27-11-2010 15:13
Koty domowe (czyli te dokarmiane) TEŻ ŁAPIĄ MYSZY. To bzdura, że karmione koty nie polują na gryzonie. Wie o tym każdy, kto posiada kota czy kotkę. Zwłaszcza kotki są w tym dobre. JESTEM PRZECIWKO DOKARMIANIU GOŁĘBI, ale koty to zupełnie co innego. Jak rozplenią się myszy i szczury, to będziecie mieli za swoje. Tam, gdzie jest kot, tam nie ma myszy. One boją się również ich zapachu. Nadmiar w drugą stronę też nie jest dobry. Trzeba sterylizować, ale nie niszczyć. NIE MORDOWAĆ. Koty są sprzymierzeńcami człowieka. Lepszymi niż psy. I nie brudzą chodników jak te ostatnie. Koty są czyste, one zakopują po sobie. A przedtem robią dołek, aby móc go zakopać.
~jelnek 27-11-2010 20:46
fuj koty gryzą drapię i jak gołębie tylko chcą jeść i spać ,
~mm 27-11-2010 21:37
do innej .sama śmierdzisz łajnem.
~pp 28-11-2010 12:25
Kto smie stawiać na rowni zwierzęta i ludzi? Nawet STWÓRCA wyróżnił człowieka jako nadrzędnego .Zeby życzyć męczrni żeby ludzie zdychali i innych makabrycznych rzeczy to prawie morderstwo czy sobie ludzie zdajecie sprawę?Zabilibyście za kota człowieka? Bardziej wam szkoda kota niż ludzi?
~ 29-11-2010 11:32
do gamonia z godz. 12:25 -Wlasnie to jest interpretacja-katolicka-biblii. Ze czlowiek ma rzadzic, a zwierze jest po to, by nam sluzyc. G....prawda. Nie gadaj farmazonow i szanuj zwierzeta. One ci nic nie zrobily.
~...))) 29-11-2010 18:13
Miałem,kiedyś sąsiada,który łapał koty i obdzierał je ze skóry,dzisiaj on jako młody człowiek gryzie ziemię. Tak mu życie podziękowało,za tą jego dobroć dla zwierząt.Tak naprawdę to jesteśmy wstrętnym ,pełnym nienawiści narodem.Nie szanujemy siebie,to jak możemy szanować zwierzęta.Tym wszystkim,którzy nienawidzą zwierząt życzę ,żeby życie ich potraktowało tak,jak oni traktują zwierzęta.
~ 30-11-2010 17:19
Los jest rzadko sprawiedliwy, ale obdzieracz kotow zostal przez los sprawiedliwie potraktowany. Narzeka sie na mnie, ze jestem antykatolicka. Ale jak tu nie byc? Jak???? przeciez w takim kraju, gdzie 99% spoleczenstwa jest wierzaca meczenie zwierzat nie powinno miec miejsca. Ale jesli wychodzi sie z zalozenia, ze tak "chce Stworca", to sie nie dziwie. Ja jako dziecko na religii nie uslyszalam nigdy: "szanuj zwierzeta, dokarmiaj ptaki, nie mecz zadnego stworzenia..." itp. Ale za to katechizm mialam w jednym paluszku. Ot, religia. O DU... rozbic.
anaforaa 3-12-2010 23:38
Niektóre komentarze są poniżej krytyki!! To, że ktoś nie lubi zwierząt nie oznacza, że może je truć i wycinać im inicjały na brzuszkach! Ja też niektórych ludzi nie lubie, nie toleruje, a muszę znosic i nie mogę na własną rękę robić selekcji...Ludzie też się piep*** jak króliki i nie eliminujemy dzieci z rodzin patologicznych, ktore biegaja po mieście wiecznie z wyciągnięta lapa i grzebią po śmietnikach w poszukiwaniu pojary...Jeśli ktos uważa, że to coś innego to jest w błędzie- zwierze też czuje, tylko mówić nie umie...a to, że sie rozmnażaja w takim tępie to tez m in nasza "zasługa", trzeba było nie wyrzucać zwierząt jak się znudziły to może mniej było by dzikich kotów i psów- one raczej nie wiedzą co to bezpieczny seks, więc tych wszystkich pseudo inteligentów co to zwierząt nie lubią i tępią za reprodukcje zapraszam do rozbiegnięcia się i uderzenia główką w ściane, może obudzi się jakas szara komórka!! Troche wyobraźni okrutnicy! Jak można byc takim obojętnym i bezdysznym, nie
~Dymo 9-12-2010 20:18
To zrobił Patryk R.
~kolego 9-12-2010 20:23
Wszystko jasne to dlatego Patryk wychodził o 2 w nocy z dziwnymi puszkami. Jak on mógł?!
~obserwator2 9-12-2010 20:27
Nic dziwnego, to przez te okrutne gry w które Patryk grał miesiącami, zrobiły mu kisiel z mózgu
~sensei 9-12-2010 20:34
a mówiłem ojcu żeby pilnował gnoja...
~Zbulwersowany 13-12-2010 18:29
Stosunek do zwierząt świadczy o naszym człowieczeństwie!!!
~xyz 14-12-2010 8:07
przyjechalam do Jeleniej po pietnastu latach przerwy na urlop i spotkal mnie szok wszedzie na zabobrzu chore golebie siedza!Te zwierzeta mecza sie i roznasza choroby !Wszyscy oburzaja sie ze zostaly koty i golebie otrute czy nikt z Was nie mysli o dzieciach ktore bawia sie w okolicy tych zwierzat?!Czy zdrowie dziecka nie jest wazniejsze?Powinien byc calkowity zakaz karmienia tych zwierzat a osoby karmiace powinny byc karane finasowo!Wasze domowe psy chodza tez po tych trawnikach i przenosza w ten sposob zaraski do domu ktos kto ma slaby system imunologiczny np. starsza osoba chora jest latwym lupem dla wielu chrob przenoszonych przez zwierzeta!Ludzie myslcie troche! smietniki na zabobrzu poprostu sa juz wlasnoscia tych chorych biednych golebi jak mozecie je jeszcze dokarmiac i przedluzac im cierpienie a samemu sobie szkodzic przez wdychabnie tych wszystkich zaraskow! Nie jestem wrogiem zwierza ale jestem kategorycznym wrogiem bezmyslnosci ludzkiej ktora odbija sie na slabszych na wla
~;))) 15-12-2010 12:18
Co za c...le .!!!! komus sie pewnie nudzilo.
~ 15-12-2010 14:43
cytuje jednego z przedmówcy: 1. Kto powiedział, że koty zdychały w męczarniach? " - przecież weterynarz mówił wyraźnie, że koty miały drgawki i przyspieszony oddech, to Twoim zdaniem nie męczarnie? W moim rodzinnym domu jest 5 kotów,żadnego z nich nie dałabym skrzywdzić w żaden sposób. Należałoby po prostu koty wysterylizować i wykastrować i wziąć do siebie pod opiekę, to nie jest aż tak wiele.
~Kacper 16-12-2010 10:57
Skoro wiecie kto, to czy zgłosiliście na policję, czy tylko na forum kłapiecie.
~ 17-12-2010 20:41
śmieć ,który to zrobił zapłaci za to
~paradise 18-12-2010 22:00
Tak głupi, okrutny i podły może być tylko człowiek.....
~lolipoplol 23-12-2010 17:05
tak ludziom to wszystko przeszkadza może sami się wytrujecie nawzajem d...le ...
~Razornfsmw 24-08-2017 10:52
miałem ten sam problem ze swoimi kotami,w latach od 2007-2010 w mojej okolicy koty moje,sąsiadów żyły sobie spokojnie. pod koniec 2010 mój pierwszy kot po miesiącu wrócił do domu ciężko ranny,podczas gdy byłem w tym momencie szkole,rodzice zajęli się nim jak należy. w kwietniu 2012 został czymś otruty,co skończyło się jego śmiercią w męczarniach,trafił on na cmentarz zwierzęcy. Od czerwca 2012 do marca 2016 następne trzy koty zniknęły bez śladu,w międzyczasie okazało się że do kota sąsiadów ktoś strzelał z wiatrówki,zauważyłem także że populacja kotów na moim osiedlu spadła prawie do zera. za tym stoi ewidentnie jakiś po*eb,który najpewniej wprowadził się w 2010 jeśli ktoś ma pomysły jak dojść do tego skur***la,to jestem otwarty na sugestie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group