Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6898
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto i za ile zrobi projekt nowego domu pomocy społecznej?

Wtorek, 13 września 2016, 7:29
Aktualizacja: Środa, 14 września 2016, 8:20
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kto i za ile zrobi projekt nowego domu pomocy społecznej?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Dwie oferty wpłynęły do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej budowy nowego Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, który stanie nieopodal Pogodnej Jesieni przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze. Wybrano wykonawcę o nazwie „Projektowanie i Nadzór w Budownictwie” z Pątnowa Legnickiego, który złożył ofertę z ceną około 77 tys. zł.

Jak już pisaliśmy, nowy budynek ma powstać do 2018 roku, a lokum w nim znajdzie 30 starszych osób, w tym osoby przewlekle chore. Według wstępnych szacunków, nowy DPS wraz z jego wyposażeniem może kosztować około dwa miliony złotych. Jednak kosztorysową wartość tej inwestycji poznamy do końca listopada 2016 roku, do kiedy wykonawca ma dostarczyć Miastu komplet dokumentów wraz z projektem i kosztorysem.

- Tendencje demograficzne jednoznacznie wskazują, że potrzeba takich placówek będzie coraz większa i istniejący już dom Pogodna Jesień czy wspierające go placówki w rodzaju Domu Dziennego Pobytu nie będą już wystarczające – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze. - Wprawdzie można ludzi starszych, wymagających opieki kierować do innych takich placówek, poza Jelenią Górą, ale nie wszyscy seniorzy akceptują takie rozwiązanie, a w dodatku pieniądze za obsługę takiego „domu” wypływają z budżetu jeleniogórskiego poza miasto – dodaje C. Wiklik.

W „Pogodnej Jesieni”, który w tym roku będzie obchodził swoje 20-lecie obecnie mieszka 88 osób starszych. W kolejce czeka 40 kobiet i ok. 10 mężczyzn. Całkowity koszt pobytu w tej placówce to 2698 złotych. W co najmniej 70 procentach pokrywają go pensjonariusze ze swoich emerytur. Pozostałe 30 procent pokrywają rodziny osób starszych lub gmina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group