Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 17 lutego
Imieniny: Łukasza, Zbigniewa
Czytających: 7504
Zalogowanych: 36
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto będzie odbierał nasze odpadki? Dziś otwarcie ofert

Czwartek, 25 lipca 2013, 7:50
Aktualizacja: 14:40
Autor: UM
Jelenia Góra: Kto będzie odbierał nasze odpadki? Dziś otwarcie ofert
Fot. UM
Dzisiaj (25,07) nastąpi otwarcie kopert oferentów w powtórzonym przetargu na zbieranie odpadów komunalnych w Jeleniej Górze. Do wczoraj oferenci mogli zgłaszać swoje warunki. A w mieście powstają „gniazda” na śmieci.

Niezależnie od tego w Jeleniej Górze trwa budowa tzw. sieci gniazd – to znaczy wyposażanie miejsc, gdzie lokatorzy pobliskich domów mogą pozostawiać odpady segregowane. W zależności od gęstości zabudowy pojemniki są większe, lub mniejsze, a „gniazda” tworzone częściej lub rzadziej, ale z reguły ustawiane są w takich miejscach, by nie było kłopotu z ich znalezieniem.

- Bardzo chcielibyśmy, by segregowanie odpadów w domach i składowanie ich w wyznaczonych punktach nie było udręką dla mieszkańców, bo to może zniechęcić do całej idei. Planujemy, by takich gniazd (jak na zdjęciu przy ul. Wojska Polskiego – przyp. red.) powstało docelowo ok. 150 i już ponad połowa istnieje – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy płaciłbyś podatek kościelny?

Oddanych
głosów
85
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Brak tej witaminy może nieodwracalnie uszkodzić wzrok
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Aktualności
Violetta Kapcewicz zwyciężczynią „The Voice Senior”
 
Policja Jelenia Góra
Policjanci na Biegu Piastów
 
Teatr im. Norwida
"Powiedzmy miłość" w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Bieg Icemana w Przesiece
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group