Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5928
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: KSWiK do likwidacji?

Poniedziałek, 8 lutego 2021, 6:01
Autor: WAC
Powiat: KSWiK do likwidacji?
Fot. WAC
Wniosek o rozwiązanie Karkonoskiego Systemu Wodociągów i i Kanalizacji będzie przedmiotem najbliższego, nadzwyczajnego walnego zgromadzenia udziałowców tej spółki, zaplanowanego na 16 lutego.

Wniosek o rozwiązanie KSWiK, zgłosił wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. Ten ruch jest wynikiem tarć od pewnego czasu pomiędzy pięcioma samorządami będącymi udziałowcami spółki, czyli: Mysłakowicami, Piechowicami, Podgórzynem, Kowarami i Szklarską Porębą. Różnice interesów, dotyczące głównie inwestycji prowadzonych na terenie działania spółki zaowocowały uchwałami intencyjnymi radnych w Podgórzynie i Piechowicach o chęci wystąpienia tych gmin z KSWiK.

Jak mówi wnioskodawca rozwiązania spółki M. Orman - sytuacja ta sprawia, że dalsze istnienie spółki przestaje być zasadne.

Na ostatnim posiedzeniu nadzwyczajnym udziałowców KSWiK zgłosiłem wniosek o jego likwidację, bo dwóch z nich – Piechowice i Podgórzyn - uzyskało wtedy zgodę na wszczęcie procedury wyjścia ze spółki – tłumaczy M. Orman. - W tej sytuacji, gdy możliwe, że pozostaną w niej jedynie trzy podmioty – Mysłakowice, Kowary i Szklarska Poręba - jej dalsze istnienie nie ma sensu. Dlatego uważam, że każdy z udziałowców powinien wziąć swój majątek i tworzyć swoje spółki wodno – kanalizacyjne.

Karkonoski Związek Wodociągów i Kanalizacji powstał kilkanaście lat temu. Do najważniejszych zadań tej spółki należy: zarządzanie posiadaną infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną, prowadzenie działalności wodno-ściekowej w gminach: Kowary, Mysłakowice, Podgórzyn, Szklarska Poręba i Piechowice oraz wdrażanie działalności inwestycyjnej, w tym pozyskiwanie środków pozabudżetowych na dalsze przedsięwzięcia. W dniu 31.07.2006 r. gminy: Kowary, Mysłakowice, Podgórzyn oraz Szklarska Poręba dokonały przeniesienia prawa własności posiadanej infrastruktury (obiektów i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych) na rzecz KSWiK – u. Przeniesienia prawa własności dokonał również piąty wspólnik Związek Gmin Karkonoskich. W 2009 roku do spółki przystąpiła gmina Piechowice.

Twoja reakcja na artykuł?

62
75%
Cieszy
10
12%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
5%
Smuci
3
4%
Złości
3
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
364
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group