Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5823
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KSON w gronie Liderów 25–lecia PFRON

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 września 2016, 8:01
Aktualizacja: 15:21
Autor: Ł–M
Fot. Użyczone/Archiwum KSON
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych znalazł się w gronie laureatów Liderów 25–Lecia PFRON. – W kategorii dostępność zajęliśmy drugie miejsce – mówi Monika Żak, koordynator projektów PFRON. Do konkursu zgłoszono ponad 70 osób i organizacji spośród ponad 1000 korzystających z różnych form dofinansowania PFRON.

Konkurs Lider 25-lecia PFORN zorganizowano w 25. rocznicę pierwszej ustawy Sejmu RP o zatrudnieniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Był to początek współczesnego systemu wspierania tego środowiska w Polsce. Ustawa stworzyła nowe szanse dla funkcjonowania osób niepełnosprawnych w codziennym życiu i w rehabilitacji.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosiło plebiscyt na Liderów 25-lecia – tych, których działania, pomysły i inicjatywy szczególnie przyczyniły się do rozwoju systemu wsparcia Osób Niepełnosprawnych.
Kandydatów można było zgłaszać w pięciu kategoriach: Dostępność, Edukacja, Sport, Pracodawca, Kultura.

Wyboru Liderów dokonała Kapituła, złożona z: Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, także na podstawie wyniku głosowania internetowego.

Wyniki plebiscytu ogłoszono 26 września na uroczystej konferencji w Sejmie oraz uroczystości w Teatrze Palladium w Warszawie.

Oficjalne wręczenie tytułu Lidera 25-lecia PFRON Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych nastąpi w czasie uroczystości obchodów 15-lecia tej organizacji, która przypada na dni 11-15 października br. - W zorganizowanych przez nas KSON-aliach – mówi Waldemar Wiśniewski, wiceprezes KSON – odbędzie się szereg imprez plenerowych w specjalnie przygotowanym Ogrodzie KSON. Oprócz pokazów zdrowego grillowania będą zawody sportowe, zajęcia rekreacyjne, wycieczka piesza w okolice Wzgórza Kościuszki oraz bal pod hasłem „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Główną częścią uroczystości będzie Gala 15-lecia w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach w dniu 14 października. KSON-alia zostały objęte patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezesa PFRON, Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, którzy potwierdzili swoją obecność na uroczystości.

- To wielka satysfakcja – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON-u – dla wszystkich organizacji tworzących Sejmik i ich wolontariuszy. A dzisiaj wszystkim tym, którzy oddali głosy na naszą organizację poprzez internetowe wypełnienie ankiety, serdecznie dziękujemy - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ja 29-09-2016 8:19
PFRON to wielka przewalanka środków na wsparcie inwalidów. Każdego roku budżet państwa przeznacza kilka miliardów ( SIC ! ) złotych; powtórzę: kilka MILIARDOW rocznie. W ciągu 25 lat powstało mnóstwo podmiotów czerpiących pieniadze z tego systemu. Zakłady Pracy Chronionej łyknęły 25 lat x 3-4 miliardy = 100 miliardów złotych. A problem osób niepełnosprawnych; w tym przede wszystkim ich zatrudnienia, jak nie został rozwiązany, tak nie został rozwiązany.
~Rafał Piotr Szymański 29-09-2016 11:16
Gratulacje. W pełni zasłużone wyróżnienie!
~do 8:19 29-09-2016 14:16
gdy każdego roku brakuje z pfron na sprzęt, leczenie, rehabilitację a nawet pampersy dla niepełnosprawnych, to na projekty wydaje się miliony a tu niektóre ngo przeznaczają nawet do 70% pozyskanych środków publicznych np. na płace, zatem ile jest tego wolontariatu w wolontariacie i dbałości o niepełnosprawnych a ile dbałości o własne interesy
~Arcci 29-09-2016 18:55
Jeżeli ludzie tam pracują wszyscy za darmo i z czystego serca to wielki szacun!!! Jezeli pobierają kasę z tytułu umów cywilno prawnych to ile jest tego wolontariatu w wolontariacie. Proszę ujawnić zarobki poszczególnych osób w skali roku wszak to z naszych podatków.
~Arpio 29-09-2016 20:47
Do tego t...ka "Arcci". Głupcze , czy znasz jakieś osoby które pracują za darmo , jeżeli tak - są to niewolnicy . Jak psu micha , tak i za pracę należy się wynagrodzenie. Ty nie pojmujesz znaczenia wolontariatu i zasad pracy wolontariuszy . Sam jestem wolontariuszem i społecznikiem , ale na pokrycie kosztów działalności z tym związanych przysługują zwroty nakładów finansowych . Nie jest to wynagrodzenie za pracę . Natomiast osobom które realizują projekty unijne , marszałkowskie , pefronowskie czy mopsu (wykładowcy , psycholodzy , prawnicy , instruktorzy ) czyli osoby z zewnątrz świadczą pracę i za to otrzymują wynagrodzenie . Zgłoś się sam do którejś z licznych organizacji i pokaż co potrafisz . Jeśli zaś chodzi o podatki to sądzę że jesteś nieudacznikiem i nigdy nie zapłaciłeś grosza
~ 29-09-2016 22:58
~Arpio - nigdy nie pracowałeś w czynie społecznym? To jest wolontariat - praca za darmo. Sprzątanie świata też jest czynione za darmo. Tego nie robią niewolnicy lecz ludzie wolni, wielkiego serca. Praca za wynagrodzeniem nie jest ŻADNYM WOLONTARIATEM.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group