Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 11461
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KSON: Nowy Ład dla emerytów i rencistów

Niedziela, 23 stycznia 2022, 14:50
Autor: KSON
Jelenia Góra: KSON: Nowy Ład dla emerytów i rencistów
Fot. Archiwum
Za pośrednictwem platformy ZOOM, z częściową obecnością zainteresowanych, w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie poświęcone nowym przepisom podatkowym Polskiego Ładu.

W czasie godzinnej, ożywionej dyskusji zmiany podatkowe omawiała Beata Cichocka, a nowe zasady stosowania ulg rehabilitacyjnych wyjaśniała Beata Grządziel. Obie panie pracują w Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze.

Wiele przepisów nie jest do końca jasnych i będziemy starali się je dokładnie rozpoznawać. Jedno jest pewne, że ci, którzy pobierają świadczenie ZUS i dodatkowo podejmują pracę powinni zrezygnować z wypełnienia dokumentu PIT 2, aby nie zwracać podwójnie zastosowanej ulgi. Zdaniem pani Grządziel oraz zebranych, zmiany w ulgach rehabilitacyjnych są bardziej korzystne dla podatników. To pewnie i efekt wielu postulatów służb skarbowych, ale i organizacji pozarządowych wskazujących na nie życiowość tych przepisów.

Dziś na podstawie tego pierwszego spotkania można stwierdzić, że przepisy dotyczące ulg rehabilitacyjnych są bardziej przyjazne podatnikom – mówi Stanisław Schubert z KSON. - Nie wszystko dzisiaj jest jeszcze jasne i dlatego podobne spotkania odbywać się będą okresowo, a pracownicy urzędu skarbowego dołożą wszelkich starań, aby skomplikowany urzędowy język przepisów przełożyć na język zrozumiały przez wszystkich.

Zwrócono także uwagę na zupełnie inny, niż jeszcze kilka lat temu stosunek pracowników urzędu skarbowego do podatników. Dziś jest on bardziej doradczy, instrukcyjny, niż egzekucyjny.
# Relację ze spotkania można posłuchać w radio KSON - www.radiokson.pl

W spotkaniu w formie hybrydowej udział wzięło ponad 50 osób z miasta i powiatu Jeleniej Góry, a także pojawili się goście z Legnicy, Jawora, Świeżawy i Wrocławia – co potwierdza potrzebę takiej informacyjnej działalności. Uzgodniono także, że szczegółowe dodatkowe pytania dotyczące wpływu Polskiego Ładu na życie emerytów i rencistów od strony podatkowej, można będzie wysyłać na email: biuro@kson.pl do 24 stycznia.

Przedstawimy je specjalistom z ZUS i US – mówi Joanna Zagulska z KSON - celem udzielenia odpowiedzi.

Twoja reakcja na artykuł?

8
44%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
558
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group