Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6280
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KSON i przyjaciele na spotkaniu opłatkowym

Sobota, 17 grudnia 2016, 7:40
Aktualizacja: 14:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KSON i przyjaciele na spotkaniu opłatkowym
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (16.12) w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze członkowie organizacji zrzeszonych w sejmiku, a także wolontariusze, przyjaciele i darczyńcy, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny zgromadzili się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Serdeczności nie było końca!

Tradycyjnie piękne jasełka zaprezentowały dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14 w Jeleniej Górze. - Od kilku lat występujemy tutaj, jak również współpracujemy z instytucjami związanymi z osobami niepełnosprawnymi – podkreśliła Joanna Konopka, dyrektorka MIP 14. - W każdym przedstawieniu występują dzieci zdrowe, jak i niepełnosprawne. Dla mnie nie ma to znaczenia – każde dziecko jest takie same i każde ma się dobrze czuć, bawić, znaleźć swoją rolę w życiu. W ten sposób mogą życzyć wszystkim wesołych świąt – dodała dyrektorka.

- Jest to jedno z najważniejszych spotkań w roku. Wigilia generalnie jest spotkaniem rodzinnym, a Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych to jest zrzeszenie wielu stowarzyszeń, które tworzą jedną wielką rodzinę – zaznaczyła Elżbieta Zakrzewska, prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra Cieplice.

Dzieci po pięknym występie życzyły wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności. W podziękowaniu za urocze przedstawienie zostały obdarowane słodkimi prezentami od Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, po czym przyszedł czas na modlitwę i życzenia z opłatkiem w ręku.

Spotkania opłatkowe w KSON-ie mają już 15-letnią tradycję. - Podsumowujemy w ten sposób to, co wydarzyło się w sferze ducha. Mam taką refleksję, że w okresie świątecznym wszyscy wszystkim ślą życzenia, łamiemy się opłatkiem, a później, gdy czas adwentu mija wracamy do wzburzonych i niespokojnych spraw – powiedział Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, życząc wszystkim, aby przez cały rok darzyli się szacunkiem, pomagali sobie, a jednocześnie zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia i pogodnego przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group