Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8627
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KSON i przyjaciele na spotkaniu opłatkowym

Sobota, 17 grudnia 2016, 7:40
Aktualizacja: 14:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KSON i przyjaciele na spotkaniu opłatkowym
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (16.12) w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze członkowie organizacji zrzeszonych w sejmiku, a także wolontariusze, przyjaciele i darczyńcy, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny zgromadzili się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Serdeczności nie było końca!

Tradycyjnie piękne jasełka zaprezentowały dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14 w Jeleniej Górze. - Od kilku lat występujemy tutaj, jak również współpracujemy z instytucjami związanymi z osobami niepełnosprawnymi – podkreśliła Joanna Konopka, dyrektorka MIP 14. - W każdym przedstawieniu występują dzieci zdrowe, jak i niepełnosprawne. Dla mnie nie ma to znaczenia – każde dziecko jest takie same i każde ma się dobrze czuć, bawić, znaleźć swoją rolę w życiu. W ten sposób mogą życzyć wszystkim wesołych świąt – dodała dyrektorka.

- Jest to jedno z najważniejszych spotkań w roku. Wigilia generalnie jest spotkaniem rodzinnym, a Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych to jest zrzeszenie wielu stowarzyszeń, które tworzą jedną wielką rodzinę – zaznaczyła Elżbieta Zakrzewska, prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra Cieplice.

Dzieci po pięknym występie życzyły wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności. W podziękowaniu za urocze przedstawienie zostały obdarowane słodkimi prezentami od Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, po czym przyszedł czas na modlitwę i życzenia z opłatkiem w ręku.

Spotkania opłatkowe w KSON-ie mają już 15-letnią tradycję. - Podsumowujemy w ten sposób to, co wydarzyło się w sferze ducha. Mam taką refleksję, że w okresie świątecznym wszyscy wszystkim ślą życzenia, łamiemy się opłatkiem, a później, gdy czas adwentu mija wracamy do wzburzonych i niespokojnych spraw – powiedział Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, życząc wszystkim, aby przez cały rok darzyli się szacunkiem, pomagali sobie, a jednocześnie zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia i pogodnego przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
5
1 Bezpartyjni Samorządowcy
0%
2 Trzecia Droga 2050
0%
3 Nowa Lewica
20%
4 Prawo i Sprawiedliwość
60%
5 Konfederacja
20%
6 Koalicja Obywatelska
0%
7 Polska Jest Jedna
0%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
0%
10 Normalny Kraj
0%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group