Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4474
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Książę Karol nie kupi pałaców

Czwartek, 29 kwietnia 2010, 8:58
Aktualizacja: 23:26
Autor: Angela
DOLNY ŚLĄSK: Książę Karol nie kupi pałaców
Większość dawnych rezydencji dworskich i magnackich ma już nowych właścicieli. Na zdjęciu – pałac w Karpnikach.
Fot. TEJO
Kaczką dziennikarską okazała się sensacyjna wiadomość, która powstała po trzydniowej, marcowej wizycie Księcia Karola w Polsce. Z wieści wynikało, że następca brytyjskiego tronu jakoby miał być zainteresowany kupnem jednego z zabytków Dolnego Śląska, konkretnie w Kotlinie Jeleniogórskiej. W rzeczywistości takie deklaracje z ust Księcia nigdy nie padły.

Kupno jednego z zabytków Dolnego Śląska przez Księcia Karola, który spędził w Polsce trzy dni (15 – 18 marca br.) najprawdopodobniej stworzyły same media. One bowiem prześcigały się w podawaniu coraz bardziej szczegółowych informacji co do transakcji zakupu, każde dodając od siebie jakąś „perełkę” sensacji.

Tak powstała informacja, że Książę Karol kupi jeden z pałaców w Polsce i to w dodatku na Dolnym Śląsku. Tymczasem Książę objął jedynie swoim patronatem honorowym brytyjską fundację zajmującą się ratowaniem „umierających domów dworskich”, których na Dolnym Śląsku rzeczywiście nie brakuje.

– Do nas żadne oficjalne informacje i deklaracje kupna jakiegokolwiek zabytku na Dolnym Śląsku nie dotarły, tym bardziej już od samego Księcia Karola. Z tego co wiem, rzeczywiście Książę Karol rozmawiał z Generalnym Konserwatorem Zabytków o stanie dolnośląskich zabytków, ale podczas tej rozmowy nie padły żadne konkretne deklaracje. Informacja została najprawdopodobniej rozdmuchana przez media. Poza tym fundacja, którą Książę Karol objął patronatem zajmuje się ratowaniem umierających dworków i mogłaby być ewentualnie zainteresowana zabytkowymi dworkami, ale w tej kwestii też nikt się do nas nie zgłaszał – mówi Krzysztof Korzeń - Dyrektor Fundacji, Pełnomocnik Zarządu Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
635
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group