Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4333
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krzysztof Mróz podsumował kampanię

Czwartek, 1 listopada 2018, 11:22
Aktualizacja: Piątek, 2 listopada 2018, 22:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Krzysztof Mróz podsumował kampanię
Fot. Przemek Kaczałko
Krzysztof Mróz – kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Jeleniej Góry, podsumował mijającą kampanię przed drugą turą wyborów. Na ostatniej prostej ze wsparciem przyjechali wiceministrowie: finansów i obrony narodowej, którzy apelowali o głosy na kandydata PiS.

Zgodnie z zapowiedziami, kandydaci zakończyli kampanię wyborczą w środę (31.10) - ze względu na Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki, po czym nastąpi cisza wyborcza.

- Rząd premiera Morawieckiego poświęcił bardzo dużo energii poprawie ściągalności podatków - to z jednej strony oznacza, że mamy więcej środków na programy społeczne jak Rodzina 500 Plus czy Mieszkanie Plus i wydatki infrastrukturalne - mówił Leszek Skiba, wiceminister finansów. - Z drugiej strony wyższe dochody podatkowe powodują, że więcej środków trafia do samorządów. Patrząc na liczby, widzimy wyraźny wzrost - w Jeleniej Górze porównując dane z 2015 i 2017 roku mamy do czynienia ze wzrostem aż o 12 milionów złotych samego wzrostu udziałów w podatku PIT - właśnie za sprawą m.in. poprawy ściągalności, zmian w Krajowej Administracji Skarbowej. To realnie trafia do samorządów - dodał L. Skiba, który zachęca do głosowania na Krzysztofa Mroza mającego lepiej współpracować z rządem i wykorzystywać możliwości programów rządowych.

Krzysztof Mróz przypomniał, że dzięki informatyzacji w Ministerstwie Finansów, od 1 stycznia nie trzeba będzie wypełniać PIT-ów.

Z kolei wiceminister obrony narodowej nawiązał do tradycji wojskowych w Jeleniej Górze oraz dużym zainteresowaniem mieszkańców wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej.

- W pierwszym kwartale przyszłego roku ma mieć miejsce powołanie ostatnich czterech brygad Wojsk Obrony Terytorialnej - Dolnośląskie, Zachodniopomorskie, Lubuskie, Opolskie. Trwają analizy logistyczne, operacyjne co do rozmieszczenia jednostek. Jelenia Góra jest jednym z tych miejsc, które mogą być gospodarzem dla batalionu lekkiej piechoty WOT-u. Decyzje jeszcze nie zapadły - mówił Tomasz Zdzikot, który oczekuje otwartości ze strony samorządu. Na Dolnym Śląsku ma być już kilkaset osób chętnych do wstąpienia w szeregi WOT-u.

Podsumowując kampanię, Krzysztof Mróz dziękował za głosy w pierwszej turze, dzięki czemu po raz pierwszy kandydat PiS w Jeleniej Górze wszedł do drugiej tury.

- Chcemy walczyć o zwycięstwo. Liczę na poparcie wyborców moich kontrkandydatów - Huberta Papaja i Pawła Gluzy, bo łączy nas chęć zmiany. Jerzy Łużniak to osoba o ponad 20 lat starsza od nas i wraz z panem Gluzą i Papajem jesteśmy nową generacją w polityce. Możemy wygrać te wybory i zmienić Jelenią Górę - powiedział kandydat PiS-u, który podkreślił, że prowadził kampanię pozytywną, nikogo nie atakował, a sam stał się przedmiotem manipulacji, ataków, a nawet obrażania.

Twoja reakcja na artykuł?

31
58%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
17
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
77
Tak
78%
Nie
13%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group