Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5035
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krzesimir Dębski w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 15 września 2016, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Krzesimir Dębski w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Organizator
W piątek (16.09) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Krzesimirem Dębskim, autorem książki „Wołyń – moja rodzinna historia”, a także znakomitym kompozytorem. Natomiast w sobotę (17.09) zaplanowano koncert z jego udziałem.

Urodzony w Wałbrzychu Krzesimir Dębski to kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent, który opisał swoją historię rodzinną. To historia barwna, sięgająca Kołomyi, Lwowa czy Kisielina w powiecie wołyńskim.

- Spotkanie autorskie będzie podróżą w czasie i przestrzeni do okresu powstania styczniowego, I wojny światowej, akcji BURZA, szlakiem 27 Wołyńskiej Dywizji AK i powojennej wędrówki na Ziemie Odzyskane – zapowiadają organizatorzy. - Naszego gościa nie trzeba specjalnie reklamować, znany jest z koncertów, programów telewizyjnych i znakomitych przebojów muzyki popularnej i filmowej – dodają.

A próbkę jego talentu, jeleniogórscy melomani będą mieli okazję usłyszeć dzień później (17.09) o godz. 19.30 w Bazylice Mniejszej w Jeleniej Górze podczas oratorium Krzesimira Dębskiego „Kres Kresów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group