Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 6975
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzaki zasłaniają widoczność na skrzyżowaniu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 grudnia 2015, 8:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2015, 10:12
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. Angela
– Od trzech lat walczę o poprawę widoczności na skrzyżowaniu ulicy Wolności i Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Obiecano mi pisemnie, że do końca tego roku krzaki zasłaniające drogę przy fontannie zostaną wycięte – mówi Bolesław Osipik, rowerowy ambasador Jeleniej Góry. – Zbliża się koniec roku, a rośliny jak rosły tak rosną – dodaje cyklista.

Temat ograniczonej widoczności na tym skrzyżowaniu został wywołany na jednej z prelekcji, zorganizowanej wspólnie przez policję i cyklistę w Książnicy Karkonoskiej.

- Policjant z ruchu drogowego mówił wówczas, że jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście i przyznał mi rację, że jedną z przyczyn są właśnie nasadzenia, które ograniczają widoczność kierowcom – mówi Bolesław Osipik. – Dlatego napisałem pismo z prośbą o usunięcie ich. W odpowiedzi z wydziału ochrony środowiska otrzymałem pismo, że zostanie to zrobione do końca roku. Jest grudzień. Ciekawy jestem, czy urzędnicy dotrzymają słowa. Przecież ważniejsze od estetyki jest bezpieczeństwo ludzi – dodaje cyklista.

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group