Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 3584
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kryta pływalnia w KPSW. Grunt to solidne fundamenty

Piątek, 3 czerwca 2011, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2011, 7:40
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kryta pływalnia w KPSW. Grunt to solidne fundamenty
Fot. Angela
Trwają prace przy budowie nowego basenu przy Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze (dawne Kolegium Karkonoskie). Roboty idą pełną parą. Wyburzono już budynki, które stały na terenie, gdzie obecnie kładzione są fundamenty pod nowy obiekt. Wykonawcą jest firma Skanska.

Powierzchnia niecki nowego basenu wyniesie 25 m na 12,5 m. Wokół pływalni będą zlokalizowane gabinety fizjoterapeutyczne, jak masaże podwodne czy suche. Basen będzie jednocześnie miejscem ćwiczeń dla studentów z fizykoterapii, gdzie będą odbywały się zajęcia praktyczne, jak i miejscem zajęć sportowych dla studentów innych wydziałów.

Prace przy budowie tego obiektu będą prowadzone przez 18 miesięcy. Pierwsi studenci skorzystają wiec z niego we wrześniu 2012 roku.
- Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat nie mogą przynosić dochodów, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać tylko studenci KPSW oraz kadra akademicka. Po pięciu latach basen i gabinety zostaną udostępnione również mieszkańcom – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Podobnie zresztą jest z otwartą w kwietniu tego roku Salą Sportową im. Jerzego Szmajdzińskiego w KPSW.

Przebudowa i rozbudowa krytej pływalni zlokalizowanej w kompleksie uczelnianym są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość zadania to ponad 10 mln zł z czego niemal sześć mln zł pochodzi z unijnej kasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group