Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4965
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kryształowy Weekend w strugach deszczu

Wiadomości: REGION
Sobota, 27 czerwca 2009, 17:03
Aktualizacja: 18:03
Autor: Ania
Fot. Ania
Kiepska pogoda nie zraża piechowiczan, którzy w sobotę obchodzą święto swojego miasta. Bawią się na placu przed dworcem i dają się ponieść emocjom związanym z wytwarzaniem szkła i ozdobnego papieru.

W ramach dzisiejszych obchodów odbyła się uroczysta sesja rady miasta, podczas której zasłużonym dla miasta osobom nadano tytuły Honorowych Obywateli Miasta. W Piechowicach wręczono już 13 takich odznaczeń.
Dziś dostali je: Jadwiga i Tadeusz Kutowie z Teatru Naszego z Michałowic, kolarz Marek Galiński oraz pośmiertnie Józef Międzybrodzki,. Następnie zebrani goście uczestniczyli w przemarszu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej na plac przed dworcem.

Tam na wszystkich czekały takie atrakcje, jak warsztaty grawerskie witrażu i mozaiki szklanej, pokaz czerpania papieru i wiele innych. Publiczność bardzo interesował wytop szkła w prawdziwym piecu hutniczym.
Swoje umiejętności prezentował Henryk Łubkowski właściciel Leśnej Huty Szkła w Szklarskiej Porębie i jak to na ogół bywa przyciągał do swojego stoiska mnóstwo osób.

Piechowiczanie będę się dzisiaj bawić do późnych godzin nocnych. Czeka ich jeszcze występ gwiazdy wieczoru czyli Nikosa Rusketosa & Greckiej
Grupy „ORFEUSZ”. Na wieczór zaplanowano także Teatr Ognia „Skarabeusz”, wieczór taneczny w Sali OSP oraz dyskotekę.

„Kryształowy Weekend” w Piechowicach odbywa się w ramach obchodów „Dni Dolnego Śląska”. Zakończy się jutro degustacją tajemniczego piechowickiego specjału.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 27-06-2009 20:41
~Odwazna to jest Orkiestra ..ktora NIE boi sie deszczu ! Ciekawe ..jakie dzwieki wygaje instrument,gdy wplynie tam deszczowa woda ?
piipi 27-06-2009 20:47
..oby nie bylo tam pozaru,bo Straz Pozarna "ma wolne" !
piipi 27-06-2009 20:54
~ZOBACZCIE ..koniecznie zdj.nr.8 ! Sympatyczny *mezczyzna z Piechowic nas pozdrawia !
~obiVankenobi 28-06-2009 14:38
zdjecie 26 za mundurem(strażackim) panny sznurem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group