Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8422
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kryształowy Weekend w strugach deszczu

Sobota, 27 czerwca 2009, 17:03
Aktualizacja: 18:03
Autor: Ania
REGION: Kryształowy Weekend w strugach deszczu
Fot. Ania
Kiepska pogoda nie zraża piechowiczan, którzy w sobotę obchodzą święto swojego miasta. Bawią się na placu przed dworcem i dają się ponieść emocjom związanym z wytwarzaniem szkła i ozdobnego papieru.

W ramach dzisiejszych obchodów odbyła się uroczysta sesja rady miasta, podczas której zasłużonym dla miasta osobom nadano tytuły Honorowych Obywateli Miasta. W Piechowicach wręczono już 13 takich odznaczeń.
Dziś dostali je: Jadwiga i Tadeusz Kutowie z Teatru Naszego z Michałowic, kolarz Marek Galiński oraz pośmiertnie Józef Międzybrodzki,. Następnie zebrani goście uczestniczyli w przemarszu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej na plac przed dworcem.

Tam na wszystkich czekały takie atrakcje, jak warsztaty grawerskie witrażu i mozaiki szklanej, pokaz czerpania papieru i wiele innych. Publiczność bardzo interesował wytop szkła w prawdziwym piecu hutniczym.
Swoje umiejętności prezentował Henryk Łubkowski właściciel Leśnej Huty Szkła w Szklarskiej Porębie i jak to na ogół bywa przyciągał do swojego stoiska mnóstwo osób.

Piechowiczanie będę się dzisiaj bawić do późnych godzin nocnych. Czeka ich jeszcze występ gwiazdy wieczoru czyli Nikosa Rusketosa & Greckiej
Grupy „ORFEUSZ”. Na wieczór zaplanowano także Teatr Ognia „Skarabeusz”, wieczór taneczny w Sali OSP oraz dyskotekę.

„Kryształowy Weekend” w Piechowicach odbywa się w ramach obchodów „Dni Dolnego Śląska”. Zakończy się jutro degustacją tajemniczego piechowickiego specjału.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group