Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4298
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kryptonim „Pasy”. Dla bezpieczeństwa na drogach

Środa, 11 maja 2011, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: TEJO
Dziś do godz. 22.00 policjanci drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzą działania prewencyjne, które mają uczulić kierowców i pasażerów na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach.

– Pasy bezpieczeństwa stanowią najskuteczniejszy środek zapobiegający powstawaniu obrażeń u kierowców i pasażerów. Wysoki wskaźnik śmiertelności wypadków w Polsce wynika między innymi z faktu, iż zbyt wiele osób podróżuje z nie zapiętymi pasami. W trakcie prowadzonych działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na pojazdy, w których przewożone są dzieci – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja podaje, że w skali kraju na podstawie przeprowadzonych pomiarów stwierdzono, że pasy bezpieczeństwa w samochodach osobowych średnio stosuje 69 procent kierowców oraz 68 procent pasażerów z przodu i 51 procent z tyłu.

Podczas dzisiejszych kontroli – jak zawsze – policjanci sprawdzą także stan techniczny pojazdów, trzeźwość prowadzących i dokumenty uprawniające do przewozu osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group