Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5266
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kruszwicka z wykonawcą!

Wtorek, 23 lipca 2019, 7:16
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2019, 20:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kruszwicka z wykonawcą!
Fot. Przemek Kaczałko
Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mają powody do radości. Za czwartym razem udało się wyłonić wykonawcę na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze. Dzięki inwestycji uczniowie i przedszkolaki z placówek SOSW przy ul. Wolności i Grottgera, będą w jednym – bezpiecznym miejscu.

Do przetargu zgłosiło się sześć firm - najkorzystniejsza oferta została złożona przez konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Everbest" z Zaręby (zaproponowana cena to 6,6 mln zł). Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową Jeleniej Góry, władze miasta mogły na ten cel przeznaczyć do 7,15 mln zł, więc nawet najdroższa z ofert mieści się w tych granicach.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie obiektem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową - przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek zawierać będzie strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze budynku zlokalizowane zostaną sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywać będzie się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja ma być gotowa do 17 grudnia 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

17
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
692
Tak
21%
Nie
68%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group