Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15668
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: "Kronika Policyjna" Jelenia Góra

Sobota, 11 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:50
Autor: kmp

<b>Pijany kierowca najechał na pieszą</b>

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej w Jeleniej Górze doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Omega Ryszard S. 42-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, w stanie nietrzeźwości (1,8 promila), jadący z nadmierną prędkością uderzył w stojący przed przejściem dla pieszych samochód osobowy marki Daewoo Matiz, a następnie najechał na przechodzącą prawidłowo przez to przejście 20-letnią mieszkankę Jeleniej Góry. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku bezpośredniego i skutecznego pościgu został zatrzymany na ulicy Noskowskiego w Jeleniej Górze. Mężczyznę umieszczono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności. Dziewczyna w ciężkim stanie z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.
Policja wystąpi do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze z wnioskiem o zastosowanie wobec Ryszarda S. najsurowszego środka zapobiegawczego, tj. tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Policja Jeleniogórska dziękuje wszystkim osobom, które wczoraj podczas pościgu informowały Policję o trasie ucieczki sprawcy wypadku. Dzięki Państwa pomocy mężczyzna ten nie uniknie odpowiedzialności.
Jednocześnie apelujemy do świadków tego wypadku drogowego o zgłaszanie się bezpośrednio w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Armii Krajowej 22 I piętro Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza bądź prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 997.

<b> Ukradli siatkę ogrodzeniową</b>

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali dwóch mieszkańców Kowar jako sprawców kradzieży. Roland H. lat 20 i Krzysztof W. lat 21 na terenie Leśnictwa Karpniki ukradli siatkę ogrodzeniową i 28 słupków drewnianych o wartości 600 zł na szkodę Nadleśnictwa Śnieżka. Policjanci odzyskali skradzione mienie na jednym ze skupów złomu na terenie Mysłakowic, które przekazano Straży Leśnej.
Mężczyznom postawiono również zarzut próby kradzieży siatki ogrodzeniowej i 30 słupków drewnianych o wartości około 800 zł. Jednakże z uwagi na problemy z transportem skradzione elementy sprawcy pozostawili na krótki czas w lesie. Ukryty łup został znaleziony przez Straż Leśną. Łączna suma strat wynosi około 1400 zł. Sprawcom za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

<b>Ukradli rury z ogrodu</b>
Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że dwaj mieszkańcy Mysłakowic w wieku 54 i 31 lat z ogrodu znajdującego się na terenie posesji innego mieszkańca tej samej miejscowości ukradli 12 rur o średnicy 150 mm i 6 m długości. Pokrzywdzony wartość utraconego mienia oszacował na kwotę nie mniejszą niż 3600 zł. Stanowiły one element konstrukcji stalowej. Policjanci odnaleźli je na jednym ze skupów złomu w Mysłakowicach. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzn. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group