Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4284
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Środa, 24 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:16
Autor: kmp

<b>Karpacz, ul. Wielkopolska</b>
Nieznany sprawca ze zbiornika z paliwem samochodu marki Scania ukradł 100 litrów oleju napędowego o wartości 390 zł na szkodę jednej z firm transportowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Karpaczu.

<b>Siedlęcin Górny</b>
Policjanci Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego obywatela Gruzji przebywającego w Polsce, który w stanie nietrzeźwości – 2,82 promila samochodem marki Mazda spowodował kolizję drogową. Mężczyzna został osadzony w PDOZ KMP w Jeleniej Górze. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Pilichowice</b>
Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań Sekcji Kryminalnej KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego jeleniogórzanina poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego wyd. przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze za czyn z artykułu 263kk, 270 §1kk, 279kk w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat.

<b>Pirackie oprogramowanie.</b>
Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 63-letniego mieszkańca Jeleniej Góry
Mężczyzna prowadzi jeden z komisów telefonów komórkowych. Policjanci zabezpieczyli cztery komputery z zainstalowanym nielegalnym oprogramowaniem. Jeleniogórzanin dwa z nich wykorzystywał do prowadzonej działalności gospodarczej. Ponadto policjanci zabezpieczyli płyty CD z nielegalnym oprogramowaniem.
Mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Ukradli krawężniki</b>
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców Jeleniej Góry w wieku 44 i 38 lat.
Mężczyźni w dniu 20 sierpnia br na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze kwadrans po północy ukradli 54 szt. krawężników powodując straty w wysokości blisko 600 zł na szkodę Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z/s w Jeleniej Górze. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie.
Sprawcy po wykonaniu czynności zostali zwolnieni, a za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Ukrył Seata Leona</b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Podgórzyn.
Mężczyzna ukrył w swoim garażu samochód osobowy marki Seat Leon, który został skradziony w dniu 14 sierpnia br z terenu Karpacza. Wartość pojazdu wynosi nie mniej niż 42.500 zł.
Policjanci odzyskali auto w stanie nieuszkodzonym. Mężczyznę umieszczono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Pojazd zabezpieczono do badań.Za to przestępstwo grozi sprawcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze wobec 42-latka zastosował dozór policyjny.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
303
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group