Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13097
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kronika policyjna

Piątek, 5 stycznia 2007, 0:00
Autor: maj
Kronika policyjna

<b>Skorzystali z okazji</b>
Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego jeleniogórzanina oraz 38-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, którym postawiono zarzut kradzieży damskiej torebki. Sprawcy wykorzystując nie zamknięte drzwi w jednym z jeleniogórskich mieszkań weszli cichcem i ukradli leżąca na wierzchu damską torebkę, w której były pieniądze i fotograficzny aparat cyfrowy. Łupem złodziei padło mienie o wartości ponad 2 tys. zł. W tym czasie mieszkaniu przebywała właścicielka oraz jej znajomy. Kiedy zorientowali się, że zginęła torebka, mężczyzna ruszył za złodziejami w pościg. Udało mu się złapać jednego ze sprawców, drugi uciekł. Powiadomieni o sytuacji policjanci po kilku minutach dogonili drugiego. Obaj złodzieje trafili do aresztu. Byli pijani. Jeden miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi 2.

<b>Chciał się zagrzać</b>
Zatrzymano mężczyznę, który spowodował niebezpieczeństwo powstania pożaru w wielorodzinnym budynku. Dzięki czujności sąsiadów to zdarzenie nie skończyło się tragicznie. Jedna z lokatorek wyczuła dym na klatce schodowej. Zaniepokojona tym powiadomiła służby ratownicze. Jeszcze zanim przybyła straży pożarna kobieta znalazła źródło dymu – mieszkanie sąsiada. Pijany 42-letni jeleniogórzanin (1,2 promila alkoholu) w swoim mieszkaniu w meblościance rozpalił ognisko. Sąsiedom udało się stłumić pożar w zarodku. Właściciel ogniska nie tylko nie wykazał skruchy, ale jeszcze groził współmieszkańcom, że ich spali. Prokurator nakazał objęcie delikwenta nadzorem policyjny i postawił mu zarzut narażenia ludzi i mienia na katastrofę, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

<b>Poszukiwany</b>
Policja poszukuje 49-letniego Andrzeja Bratkowskiego, który wyszedł z domu i dotychczas nie powrócił. Zaginięcie 3 stycznia zgłosił brat mężczyzny. Rysopis: 178 cm wzrostu, waga 75 kg, szczupła budowa ciała, twarz owalna, brak zębów. Ubrany był zimową brązową kurtką przeciwdeszczową z kapturem, z popielatymi wstawkami przy kieszeniach zapinaną na zamek błyskawiczny, czarne bawełniane spodnie dresowe ze ściągaczami z niebieskim paskiem przy nogawkach, buty brązowe wiązane typu adidas, na głowie miał czarną wełniana czapkę z białym wzorkiem. Prosi się wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego o kontakt z policją – tel. 075/7520150, albo 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group