Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6373
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Królestwo Ducha Gór w „Muflonie”

Środa, 21 lipca 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Królestwo Ducha Gór w „Muflonie”
Fot. Natasza
Postać legendarnego władcy Karkonoszy patronuje ostatniemu turnusowi letniska w sobieszowskim Miejskim Domu Kultury Muflon.

Po dwóch tygodniach zajęć ze skrzatem, nadeszła pora na Ducha Gór, znanego także jako Liczyrzepa, Karkonosz czy Rzepiór (Ruebezahl). Dzieci od minionego poniedziałku do piątku będą się zapoznawać z przepięknymi legendami, mitami i historią bohatera.

W pierwszy dzień warsztatów odbyła się wycieczka na Chojnik, w poszukiwaniu Liczyrzepy i zebraniu materiału z runa leśnego, takiego jak mech czy kamienie, potrzebnego do prac plastycznych odbywających się następnego dnia czyli we wtorek.

Za pomocą zdobytych skarbów oraz gliny uczestnicy formowali własne wyobrażenie Ducha Gór. Wielu inspirowało się skrzatami, poznanymi na wskroś podczas poprzednich tygodni półkolonii. Choć większość miała pierwszy raz kontakt z gliną, to nie stanowiło to żadnej przeszkody w wykonywanej pracy.

Dziś uczestnicy wybiorą się ponownie na spotkanie z autorką karkonoskich baśni – panią Marią Nienartowicz, a we czwartek nauczą się leśnych pieśni i tańców.
– Co najbardziej wam się podoba na półkoloniach? – Wycieczki nad zaporę – chóralnie odpowiadają dzieci. Czyli na pewno i tego elementu warsztatów w tym tygodniu zajęć nie braknie. Oby pogoda małym duszkom sprzyjała !

Dzieci są bardzo zadowolone z półkolonii, a opiekunowie z dzieci, ponieważ świetnie się z nimi i pracuje i bawi. Dla większości z nich jest to wypełnienie słonecznego, wolnego czasu i wyczekiwanie na upragnione wakacje w różnych zakątkach Polski i Europy, a dla niektórych to jedyna atrakcja w tym sezonie.

Oficjalne podsumowanie półkolonii odbędzie się w piątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group