Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 11742
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Królestwo Ducha Gór w „Muflonie”

Środa, 21 lipca 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Królestwo Ducha Gór w „Muflonie”
Fot. Natasza
Postać legendarnego władcy Karkonoszy patronuje ostatniemu turnusowi letniska w sobieszowskim Miejskim Domu Kultury Muflon.

Po dwóch tygodniach zajęć ze skrzatem, nadeszła pora na Ducha Gór, znanego także jako Liczyrzepa, Karkonosz czy Rzepiór (Ruebezahl). Dzieci od minionego poniedziałku do piątku będą się zapoznawać z przepięknymi legendami, mitami i historią bohatera.

W pierwszy dzień warsztatów odbyła się wycieczka na Chojnik, w poszukiwaniu Liczyrzepy i zebraniu materiału z runa leśnego, takiego jak mech czy kamienie, potrzebnego do prac plastycznych odbywających się następnego dnia czyli we wtorek.

Za pomocą zdobytych skarbów oraz gliny uczestnicy formowali własne wyobrażenie Ducha Gór. Wielu inspirowało się skrzatami, poznanymi na wskroś podczas poprzednich tygodni półkolonii. Choć większość miała pierwszy raz kontakt z gliną, to nie stanowiło to żadnej przeszkody w wykonywanej pracy.

Dziś uczestnicy wybiorą się ponownie na spotkanie z autorką karkonoskich baśni – panią Marią Nienartowicz, a we czwartek nauczą się leśnych pieśni i tańców.
– Co najbardziej wam się podoba na półkoloniach? – Wycieczki nad zaporę – chóralnie odpowiadają dzieci. Czyli na pewno i tego elementu warsztatów w tym tygodniu zajęć nie braknie. Oby pogoda małym duszkom sprzyjała !

Dzieci są bardzo zadowolone z półkolonii, a opiekunowie z dzieci, ponieważ świetnie się z nimi i pracuje i bawi. Dla większości z nich jest to wypełnienie słonecznego, wolnego czasu i wyczekiwanie na upragnione wakacje w różnych zakątkach Polski i Europy, a dla niektórych to jedyna atrakcja w tym sezonie.

Oficjalne podsumowanie półkolonii odbędzie się w piątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
204
Tak, często
12%
Czasami
47%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group