Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 5894
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krokus Jazz Festiwal po raz siódmy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 15 listopada 2008, 0:01
Aktualizacja: Sobota, 15 listopada 2008, 12:51
Autor: Mar
Fot. komor
– Siedem lat temu, świetny muzyk Tadeusz Erol Kosiński zaprosił do Jeleniej Góry kilku muzyków jazzowych, okazało się, że urodził się z tego coraz bardziej ceniony festiwal – powiedział podczas dzisiejszej inauguracji dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury, Jarosław Gromadzki.

Niewątpliwym potwierdzeniem tych słów jest to że do konkursu dla debiutujących zespołów zgłosiło się ponad 20 grup, z czego wybrano konkursową piętnastkę. Jazzowa młodzież grała już w piątek, a w sobotę i niedzielę przesłuchania zaczynają się od godziny 14. Na nie wstęp jest wolny, a młodzież potrafi zaskoczyć wykonaniem.

Podczas inauguracyjnego koncertu grupy Christoph Titz Band nie było zaskoczeń, natomiast była niesamowita porcja dobrego, a nawet świetnego jazzu. Christoph uważany za jednego z najzdolniejszych współczesnych trębaczy pokazał jak można wyczarować nastroje kilkoma zaledwie frazami. W muzyce zespołu pobrzmiewają znane tematy, pięknie zabrzmiał utwór Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, ale wszystko podane świeżo, z pomysłem i polotem. Publiczność wciągana w kolejne popisy muzyka, nagradzała brawami świetne „solówki”. Popisywali się też pozostali muzycy, Edward MacLean na harmonii, czy Daniel Schrötteler na instrumentach perkusyjnych. Tutaj pobrzmiewały wręcz afrykańskie rytmy.

Jak na pierwszy dzień prawdziwa uczta dla ucha i ducha. A w sobotę Marcin Wasilewski Trio, z fortepianowymi popisami lidera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Motylowa 15-11-2008 1:23
CHRISTOPH TITZ BAND ....błąd się wkradł :)) A swoją drogą był to magiczny koncert....ah.....ta trąbka :)
~Fusion 15-11-2008 16:39
byłam na koncercie. Znakomite brzmienia trąbki, a właściwie trąbek. Pełna ciepła i emocji muzyka, brzmienia radosne i melancholijne zarazem. Wersja Komedy w tempie marszowym nie podobała mi się. Ogólnie warto było być.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group