Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Krew w wakacje na wagę życia

Sobota, 9 lipca 2016, 8:49
Aktualizacja: 8:51
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Krew w wakacje na wagę życia
Fot. Org
Okres wakacyjny jest szczególnie trudnym czasem dla służby krwi. – Honorowi dawcy, którzy regularnie przychodzą i oddają krew wyjeżdżają na urlopy, wakacje, do pracy sezonowej. A to właśnie w wakacje zapotrzebowanie na krew jest o wiele większe niż w pozostałych miesiącach roku, bo w tym okresie jest więcej wypadków samochodowych, więcej ludzi aktywnie spędza wolny czas – mówi Natalia Kozdrowiecka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, która apeluje o oddawanie życiodajnego płynu.

Ważna i potrzebna jest każda grupa krwi, dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza wszystkie zdrowe osoby, które chcą i mogą oddać krew do podzielenia się tym niezastąpionym lekiem w Jeleniej Górze od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 12.00, w jeleniogórskim szpitalu przy ul. Ogińskiego 6.

- Każdy, kto odda krew z pewnością będzie miał ogromną satysfakcję, bo nie ma nic piękniejszego niż świadomość, że nasza krew uratuje komuś życie lub zdrowie. Po oddaniu krwi krwiodawca otrzymuje ekwiwalent kaloryczny w postaci ośmiu czekolad, a także zwolnienie z pracy w dniu, w którym oddaje krew. Na życzenie, może też otrzymać bezpłatnie wyniki swoich badań i zwrot kosztów dojazdu za okazaniem biletu – wymienia Natalia Kozdrowiecka.

Dorosły człowiek ma w sobie 5 - 6 litrów krwi, a jednorazowo oddaje się 450 ml, które mogą uratować aż 3 życia!

Oddać krew mogą zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 roku życia. Mężczyźni mogą oddawać krew sześć razy, a kobiety cztery razy w roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group