Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8429
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Kredyty gotówkowe – kiedy warto? O czym pamiętać?

Środa, 4 września 2019, 14:52
Aktualizacja: Niedziela, 8 września 2019, 0:12
Autor: TS
Polska: Kredyty gotówkowe – kiedy warto? O czym pamiętać?
Fot. TS
Potrzebujesz wsparcia finansowego, podobnie jak wielu Polaków? W zaciąganiu kredytów gotówkowych nie ma nic złego – o ile jest to przemyślana decyzja i rzeczywiście potrzebujesz pieniędzy. Sprawdź, kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Poznaj kilka zasad, dzięki którym zobowiązanie nie będzie nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.

Kredyty konsumpcyjne cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Chętnie wybierane są przede wszystkim kredyty gotówkowe, dzięki którym można zrealizować właściwie dowolny cel. Aby jednak takie zobowiązanie nie było pierwszym krokiem w stronę kłopotów, po kredyt warto sięgać tylko w określonych przypadkach.

Kredyt gotówkowy nie jest ratunkiem dla zadłużonych

Mimo że kredyty gotówkowe wyróżniają się łatwą dostępnością i uproszczonymi formalnościami, nie są remedium na problemy finansowe. Banki nie udzielają wsparcia osobom, które mają trudność w spłacie innych zobowiązań kredytowych. Sprawdzają bowiem dane o potencjalnym kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej – zła historia często oznacza odmowę kredytu.

Kredyt gotówkowy – kiedy go zaciągnąć?

Jeśli tylko masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową, tego rodzaju wsparcie finansowe dostępne jest zawsze. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad zasadnością pożyczki.

Zaciąganie kredytu gotówkowego jest zrozumiałe wówczas, gdy np.:
- zakup danego przedmiotu za gotówkę możliwy byłby dopiero za kilka lub kilkanaście lat,
- jesteś pewien, że w terminie spłacisz zobowiązanie,
- pojawiła się korzystna oferta na dany przedmiot, a Ty nie masz wystarczających oszczędności.

O czym pamiętać, zaciągając kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe często zaciągane są pod wpływem chwili i emocji – zupełnie inaczej niż kredyty hipoteczne, w przypadku których decyzja jest dokładnie przemyślana. Chcąc uniknąć problemów finansowych, do pożyczek gotówkowych warto podejść tak samo jak do hipoteki. Im bardziej szczegółowa analiza, tym na korzystniejszych warunkach uda się uzyskać wsparcie finansowe.

Wybierając kredyt gotówkowy, weź pod uwagę między innymi takie aspekty jak:
- RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje nie tylko o odsetkach, ale również kosztach pozaodsetkowych; dzięki temu poznajesz całkowitą kwotę zobowiązania do spłaty;
- wysokość raty – im niższa, tym mniejsze obciążenie domowych finansów; dostosuj ją do aktualnej i przyszłej sytuacji materialnej;
- okres kredytowania – niech będzie optymalny: aby miesięczna rata i całkowita kwota do spłaty były niskie.
Wcale nie musisz zbierać informacji o kredytach samodzielnie. Wystarczy, że skorzystasz z narzędzia dostępnego na www. finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/ . To kalkulator, dzięki któremu szybko oszacujesz wysokość miesięcznej raty oraz porównasz oferty kredytowe pod kątem wielu parametrów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group