Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3891
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krajobraz jak po bitwie

Piątek, 19 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 19 stycznia 2007, 21:45
Autor: TEJO, Daria
Jelenia Góra: Krajobraz jak po bitwie
Fot. Łukasz Płocki, Krzysztof Knitter, Marcin
Przewrócone przystanki, stragany, zniszczone szyldy, uszkodzona sygnalizacja świetlna: skutki nawałnicy częściowo usunięto. Jednak wichura wciąż daje się we znaki i dalsze zniszczenia nie są wykluczone.

– Strażnicy miejscy z powodu huraganu interweniowali 27 razy w dniach 18 i 19 stycznia – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.
Nieporównywalnie częściej do akcji ruszali strażacy i pracownicy pogotowia energetycznego. Opracowywanie statystyk i szkód wciąż trwa.

Wiatr powalił drzewa m.in. na ulicy Dworcowej, PCK, Południkiewicza, placu Piastowskim, Hallerczyków, Mieszka I, Romera oraz Cervi w Cieplicach. Ucierpiał też drzewostan w wielu miejscach w Jeleniej Górze i pozostałych dzielnicach. Na szczęście nikt z tego powodu nie ucierpiał.
Przygnębiające wrażenie robi boisko Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie pod naporem wiatru przewróciło się kilka ponad pięćdziesięcioletnich topoli. Drzewa uszkodziły ogrodzenie szkoły i zerwały trakcję elektryczną.

W szpitalu wojewódzkim kilka razy gasło światło, ale gmach ma awaryjne źródła zasilania. Najpewniej uderzenie pioruna uszkodziło anteny do odbioru telewizji. Pacjenci lecznicy zostali pozbawieni możliwości oglądania programu.

Na korki, które tworzyły się tam, gdzie wichura unieruchomiła sygnalizację świetlną, narzekali kierowcy. W niektórych miejscach awarie wciąż są usuwane. Straty liczą zarządcy i właściciele domów uszkodzonych przez huragan lub przez połamane drzewa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group