Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11458
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kradną terenówki, ale plagi nie ma

Wtorek, 14 września 2010, 7:13
Aktualizacja: Środa, 15 września 2010, 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kradną terenówki, ale plagi nie ma
Fot. Archiwum domowe
W minionym tygodniu ze środy na czwartek sprzed domu na osiedlu Widok skradziono samochód terenowy marki Nissan Patrol. Właściciele auta kradzież zgłosili na policję. Poszukiwania prowadzą też na własną rękę i o pomoc proszą wszystkich, którzy widzieli ich pojazd. Zdaniem poszkodowanych kradzieże terenówek to prawdziwa plaga. Policja jednak tego nie potwierdza.

Właściciele skradzionego auta nie ukrywają, że ich samochód nie ma zbyt wysokiej wartości. Dla pana Erwina skradziony nissan partol był jednak oczkiem w głowie. W ten samochód włożył on bowiem ogrom swojej energii i nie mało pieniędzy. Teraz nie traci nadziei, że pojazd się znajdzie, a dla tych którzy pomogą w jego odnalezieniu chce przeznaczyć nagrodę pieniężną.

– Sprawę zgłosiliśmy na policję, ale staramy się też szukać auta na własną rękę. Jest szansa, że samochód został ukradziony dla zabawy. Ktoś mógł nim pojeździć i porzucić go w lesie. Nie jesteśmy jednak w stanie sprawdzić wszystkich lasów, zwłaszcza że złodzieje mogli nim pojechać w każdym kierunku. Dlatego prosimy ludzi, którzy mają jakieś informacje lub widzieli gdzieś taki porzucony samochód, aby zgłaszali sprawę na policję. Wielu twierdzi, że nie powinno wtrącać się do takich spraw i kiedy widzi porzucony samochód w lesie, nigdzie tego nie zgłasza – mówi Erwin Lanowski, właściciel skradzionego samochodu.

O kradzieży terenówki poszkodowani powiedzieli też znajomym i rodzinie. Okazało się, że ta kradzież nie była jedyna. Zdaniem pana Erwina, miesiąc temu inne terenowe auta zginęły jego kolegom i znajomym. – Jest to plaga kradzieży samochodów terenowych, które później są właśnie porzucane w lasach, albo rozbierane na części i składane od nowa do rajdów leśnych. Chcemy więc przestrzec też innych właścicieli tych aut, by postarali się o ich dodatkowe zabezpieczenie. Nigdy nie pomyślałbym, że ktoś ukradnie moją terenówkę. Teraz na pewno założyłbym w nim alarm czy blokadę dopływu paliwa. Warto o tym pomyśleć przed kradzieżą – mówi właściciel.

Jak mówią policjanci, kradzieże aut terenowych zdarzają się, ale podkreślają, że zgodnie z policyjnymi statystykami o pladze mówić nie można. – Od początku roku w powiecie jeleniogórskim skradzione zostały trzy samochody terenowe, w tym jeden z nich odnaleziono. W całej Polce natomiast takich kradzieży było piętnaście. Obecnie w sprawie skradzionego samochodu marki nissan patrol prowadzimy postępowanie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
815
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group