Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7213
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPR rozpoczyna przygotowania do sezonu

Środa, 7 lipca 2010, 14:32
Aktualizacja: Czwartek, 8 lipca 2010, 9:35
Autor: arec
Po przerwie urlopowej KPR Jelenia Góra rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Dziś podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak przeszły szczegółowe badania w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu, które zostało nowym partnerem drużyny. Kolejne badania piłkarki ręczne przejdą w piątek.

W poniedziałek na obiektach sportowych w Jeleniej Górze rozpocznie się obóz kondycyjno-siłowy. 5 sierpnia KPR pojedzie do Rumi i Gdyni na dwutygodniowy obóz techniczny, podczas którego weźmie udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju z udziałem zespołów z Polski, Niemiec i Norwegii. Tam też zostaną rozegrane mecze sparingowe ze Startem Elbląg.

Kolejny turniej, w którym zagra KPR odbędzie się 21-22 sierpnia w czeskim Ołomuńcu.

Po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim powróci do gry Anna Fursewicz. Niestety jak dotąd nie udało się pozyskać wzmocnień. Zawodniczki, z którymi rozmawiano postawiły zbyt duże wymagania finansowe.

Władze klubu nie składają jednak broni – Jeżeli uda nam się znaleźć sponsorów, dokonamy poważnych wzmocnień – deklaruje wiceprezes KPR, Michał Matuszewski.

Wiadomo już, że 4 zawodniczki, które w ubiegłym sezonie grały w zespole rezerw, przeszły do drużyny Konweg Gorlitz. Są to Magdalena Łoniewska, Marta Łoniewska, Emilia Wasiucionek oraz Magdalena Rejfur. Edyta Kuc przeniesie się do Polkowic, skąd będzie miała bliżej do domu oraz szkoły.

Barw Kus Kus Kamienna Góra będzie w przyszłym sezonie bronić Alwertyna Nienadyszczuk. Na transferze współpraca KPR z zespołem kamiennogórskim się nie kończy. Trwają rozmowy dotyczące wsparcia Kus Kus zawodniczkami z ekstraklasy – Trzy dziewczyny, które nie znajdą się w składzie KPR na mecze ekstraklasy będą mogły zagrać w spotkaniach w Kamiennej Górze – mówi Michał Matuszewski. Jest to efekt nowych przepisów, jakie mają obowiązywać w przyszłym sezonie. Władze klubu chcą, aby zawodniczki spoza podstawowego składu mogły również grać. Klub czeka na ostateczną odpowiedź z ZPRP co do możliwości zastosowania takiego rozwiązania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
767
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group