Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: Koszykarze amatorzy powalczyli o punkty

Wtorek, 11 grudnia 2018, 3:41
Aktualizacja: 3:44
W ostatnią sobotę zostały rozegrane kolejne cztery spotkania w ramach Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego. Sprawdź jakie padły wyniki i jak wygląda aktualna tabela rozgrywek...

W pierwszym z nich zmierzyły się ze sobą ekipy Kayak Koszykarzy oraz Kosmicznych Świń. Przewaga młodszych zawodników Kayaka nie podlegała dyskusji. Zapomnieli już oni o zeszłotygodniowej klęsce z Matadorsami i wyszli na spotkanie niezwykle umotywowani. Po 20 minutach Kayak prowadził 21:10. Trzecia, a zwłaszcza czwarta kwarta meczu to stałe powiększanie przewagi przez gospodarzy, która w 38. minucie osiągnęła już 27 punktów (51:24). Ostatecznie Kayak pokonał Kosmiczne Świnie 52:28, a najwięcej punktów dla swoich zespołów zdobyli Kacper Muszyński (KK) - 12 oraz Tomasz Bosakiewicz (KŚ) - również 12.

W kolejnym meczu spotkały się dwie do tej pory niepokonane drużyny – Matadors oraz Znicz Team. Pierwsza kwarta, głównie za sprawą dobrze dysponowanego rzutowo Mateusza Prystroma, przebiegała pod dyktando Matadorsów. Jednak im dalej, tym coraz częściej do głosu dochodzili zawodnicy Znicza, którzy już na przerwę schodzili prowadząc 27:23. Po trzeciej kwarcie przewaga gości wzrosła do 9 punktów (42:33). W końcówce meczu grał już tylko jeden zespół. Zrezygnowani Matadorsi całkowicie oddali pole gry Zniczowi, który ostatecznie wygrał mecz 62:40. Najwięcej punktów zdobyli Mateusz Prystrom (MAT) - 18 oraz Kacper Tomaszewski (ZT) - 14.

Losy kolejnego spotkania ważyły się do ostatniej akcji, kiedy to piłkę pod samym koszem otrzymał Łukasz Nowak (Dzikie Knury), ale jego rzut został zablokowany przez Łukasza Pohoskiego (AŚ). Dzięki temu AŚ Amator mógł się cieszyć z pierwszej wygranej w tym sezonie (49:48). Początek meczu nie zwiastował wygranej AŚ Amator. To Dzikie Knury posiadały inicjatywę i w 17. minucie prowadziły już 22:12. Dobra postawa Kacpra Marka, Michała Bladyna oraz Łukasza Pohoskiego pozwoliła jednakże zespołowi gospodarzy stopniowo niwelować straty, a w 35. minucie objąć prowadzenie (40:39), którego już nie oddali do końca meczu. Najwięcej punktów zdobyli Kacper Marek (AŚ) - 11 oraz Szymon Woźnia (DzK) - 13.

W ostatnim pojedynku Są Gorsi postawili niespodziewanie silny opór Spark Teamowi. Po 5 minutach Są Gorsi prowadzili 12:4, by skończyć pierwszą kwartę z przewagą 7 punktów (18:11). W drugiej ćwiartce urzędujący mistrzowie wrócili na właściwe tory wygrywając ją 21:9 i prowadząc po 20 minutach 32:27. W kolejnych kwartach przewaga Sparka oscylowała wokół 7-10 punktów, ostatecznie na koniec meczu osiągając poziom 11 "oczek" (58:47). Najwięcej punktów zdobyli Mateusz Knebel (SG) - 17 oraz Wojciech Gniadzik (ST) - 15.