Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 6262
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Kosmetyczna zmiana taryf za wodę i ścieki

Środa, 10 maja 2017, 9:43
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2017, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jeżów Sudecki: Kosmetyczna zmiana taryf za wodę i ścieki
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas XXVII sesji Rady Gminy Jeżów Sudecki radni wysłuchali sprawozdań prezesów klubów sportowych działających na terenie gminy, a także przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponadto zatwierdzono taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowy odprowadzanie ścieków, która będzie obowiązywać od 1 czerwca br.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniami z działalności Ludowego Klubu Sportowego „Lotnik” Jeżów Sudecki, Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Jeżów Sudecki”, Ludowego Klubu Sportowego „Piast” Dziwiszów i Moto-Klubu Siedlęcin. Ubolewano nad wycofaniem z rozgrywek klasy okręgowej Piasta Dziwiszów, jednak podkreślano, że czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby następnie zrobić dwa naprzód.

Taryfa za wodę uległa nieznacznej zmianie, bo w cenach netto jest to wzrost o 6 groszy, natomiast jeżeli chodzi o ścieki jest to kolejny rok, gdzie ta taryfa maleje. Zaczynaliśmy po oddaniu kanalizacji do użytku od 35 zł, w ubiegłym roku było 17, a w tym roku skalkulowaliśmy cenę na 12,20 zł – powiedział Edward Dudek, wójt Gminy Jeżów Sudecki. Na wniosek komisji Rada uchwaliła jednocześnie dopłaty, a więc koszt netto za wodę będzie wynosił 6,20 zł, a ścieki 10,20 zł. Szczegóły dot. taryfy na: www.jezowsudecki.pl/images/taryfy2017.pdf

- Na cenę ścieków wpływa to, że przekazujemy je do jeleniogórskiej spółki „Wodnik” - w ubiegłym roku zawarliśmy nową umowę i zostały ustabilizowane ceny odbieranych ścieków. Wcześniej na podstawie wyników badań stawka bazowa była wielokrotnie podwyższana i mimo że mieliśmy określoną cenę odbioru od mieszkańców, to za sam odbiór, kiedy wskaźniki były przekroczone, płaciliśmy więcej – tłumaczy E. Dudek.

Ponadto na wniosek mieszkańców nowego osiedla w Dziwiszowie nadano nazwę jednej z ulic na Dębową, a także włączono drogę prowadzącą do Łysej Góry do kategorii dróg gminnych. Wkrótce zostanie tam wykonana nawierzchnia asfaltowa od drogi wojewódzkiej do parkingów przy kompleksie narciarskim.

Zmiany w budżecie dotyczyły przede wszystkim włączenia nauczycieli do programu Erasmus Plus, w ramach którego nauczyciele wyjadą na szkolenia językowe – zadanie dofinansowane ze środków unijnych wymagało zmian w budżecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group