Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6413
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kosiniak–Kamysz walczy o głosy

Środa, 26 lutego 2020, 7:04
Aktualizacja: Czwartek, 27 lutego 2020, 16:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kosiniak–Kamysz walczy o głosy
Fot. Przemek Kaczałko
Władysław Kosiniak–Kamysz – kandydat "Koalicji Polskiej" na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził wczoraj (25.02) Dolny Śląsk, w tym Jelenią Górę, Lwówek Śląski i Złotoryję. Podczas spotkania w Filharmonii Dolnośląskiej mówił o propozycjach programowych, jakie chciałby forsować, gdyby został głową państwa.

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się m.in. do senackiej poprawki, która zakładała przekazanie środków na służbę zdrowia, zamiast na media publiczne.

Od 4 lutego jako pierwsi mówiliśmy, że 2 miliardy złotych trzeba przekazać nie na media publiczne, tylko na leczenie chorych na nowotwory. Prezydent powinien zawetować tę ustawę dla pacjentów, lekarzy i pielęgniarek, ale również dla swojego dobra - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kandydat "Koalicji Polskiej", w której skład wchodzą m.in. PSL, Kukiz'15 oraz Unia Europejskich Demokratów zapewnia, że zamierza spotykać się z ludźmi, aby powalczyć o drugą turę wyborów prezydenckich.

Będę od świtu do nocy spotykać się z ludźmi. Dzisiaj jestem drugi dzień w województwie dolnośląskim. Chyba nie ma drugiego kandydata, który taką liczbę otwartych spotkań odbywa każdego dnia, gdzie można porozmawiać, zadać pytania, gdzie proponuję pewną wizję polski. To zakończenie wojny polsko-polskiej, dialog, porozumienie, współpraca - mówił lider PSL.

Jak podkreśla były wicepremier w rządzie PO-PSL, podczas spotkań najwięcej ludzi chce rozmawiać o służbie zdrowia, edukacji i samorządach, ale również o polityce zagranicznej, bezpieczeństwie, ochronie środowiska, czy infrastrukturze.

Od wielu lat jestem nieustannie w trasie i po wyjazdach składam konkretne projekty ustaw. Warunki emerytury stażowej, emerytura bez podatku, pakiet antysmogowy, narodowa strategia na rzecz ochrony środowiska - wymieniał część postulatów W. Kosiniak-Kamysz.

To drugi z kandydatów na Prezydenta RP, który odwiedził Jelenią Górę podczas trwającej kampanii wyborczej. Wcześniej w stolicy Karkonoszy był Robert Biedroń z Lewicy (nie było to otwarte spotkanie), a w najbliższą niedzielę (1.03) pojawi się Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Zapowiadana jest również wizyta aktualnego prezydenta - Andrzeja Dudy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
14
28%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
22
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group