Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7171
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Korowód Radości” przeszedł przez Wojcieszów

Wiadomości: Wojcieszów
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 12:43
Aktualizacja: 13:11
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
W sobotę, w Wojcieszowie odbył się VI „Korowód Radości”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasz Wojcieszów. W tym roku przebiegł on pod hasłem „Data urodzenia nie ma tu znaczenia”. W imprezie wzięło udział 15 grup korowodowych, z których siedem zaprezentowało się w pomysłowych występach artystycznych.

Imprezę zainaugurował burmistrz miasta, Sławomir Maciejczyk. Korowód, w miłej atmosferze, przeszedł ulicami miasta na boisko przy Zespole Szkół w Wojcieszowie. Całą imprezę prowadziła para klaunów, w których role wcielili się: Agata Firlej i Przemysław Rogal. Ponieważ hasło marszu brzmiało "Data urodzenia nie ma tu znaczenia” mieszkańcy Wojcieszowa bawili się przy muzyce wielopokoleniowej.

Siedem grup korowodowych z 15, które brały udział w „Korowodzie Radości” przygotowało występy artystyczne. „Czarny Ląd” przedstawił pokaz taneczny w rytmach afrykańskich, „Właśnie Leci Kabarecik” wystawił przedstawienie satyryczne pt. "Budżet Miasta". W grupie „Łąka” wystąpiły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zespół „Wojcieszowianki” pod opieką artystyczną Zdzisława Wyrostka śpiewał utwory tradycyjne i biesiadne, a „Grupa Teatralna” uczniów Zespołu Szkół w Wojcieszowie wykonała utwór „Nie ma jak dom" Orkiestry Dni Naszych. Na koniec „Sobieradziki” przedstawili pokaz taneczny do utworu Waka Waka, a „Szarpidruty”, czyli duet młodych wokalistów z Wojcieszowa, prezentowali swoje głosy i umiejętność gry na gitarach elektrycznych.

Ponadto w marszu udział wzięły takie grupy przebierańców, jak „Wampiry i Upiory”, „Bębniarze”, „Grupa Nijak”, „Radzimowice”, „Królowie Szos”, „Rowerzyści”, „Malowanki” oraz „Rozbitkowie”. Uwieńczeniem zabawy było wypuszczenie lampionów szczęścia przez każdego z uczestników.
Agata Galas, FOT. organizator

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
109
- zachować dotychczasowy kompromis
48%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
35%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
9%
- całkowity zakaz aborcji.
8%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group